Koeman nemá charakter, říká Suárez. Z Barcy ho vyšoupl během 40 sekund

Luis Suárez a Ronald Koeman Zdroj: Profimedia

Uruguayský fotbalový bombarďák Luis Suárez hraje už druhou sezonu za Atlético, kam odešel z Barcelony. Svému bývalému klubu dal o víkendu gól a následně prozradil, že odchod nebyl úplně pohádkový. Z týmu ho vyhnal tehdy nový trenér Ronald Koeman, který podle Suáreze postrádá charakter.

Luis Suárez odehrál za katalánský velkoklub šest sezon a nastřílel v jeho dresu úctyhodných 195 branek. Jenže jeho odchod byl nedůstojný. Pro Barcelonu byl údajně neperspektivní, takže ta ho výrazně pod cenou přenechala konkurenčnímu Atléticu Madrid. A právě Atlético i díky 21 ligovým brankám Suáreze vyhrálo uplynulý ročník La Ligy.

Uruguayec dal svému bývalému zaměstnavateli gól při víkendové výhře 2:0 a poté pro deník Marca prozradil, jak probíhal jeho odchod z Barcelony. "Koemanův hovor, ve kterém mi řekl, že se mnou nepočítá, trval 40 sekund. To není způsob, jak se zbavit legendy," postěžoval si 34letý útočník.

"Nejprve mi řekl, že nejsem v jeho plánech, ale pak mi řekl, že když svůj kontrakt nevyřeším, tak budu hrát proti Villarrealu (první zápas sezony). Postrádal charakter, aby mi řekl věci jasně, jestli mě v klubu nechce on, nebo jestli mě nechce klub," přiblížil průběh kratičkého telefonátu.

​Ačkoliv Suárez Barcelonu miloval, tak se jí pomstil dokonale. Loni tím, že s Atléticem skončil v lize před ní, a nyní zase gólem do její sítě. Koemanův osud v Barceloně je navíc velmi nahnutý a nedá se očekávat, že by Uruguayec jeho případný vyhazov obrečel.

Výhru proti Barceloně režíroval právě Luis Suárez:

Villarreal vyválčil z bitvy s Cádizem pouze bod, remizovalo i Bilbao

Španělská La Liga měla na programu vložené 11. kolo, ve kterém se odehrály hned tři zápasy. V zápase mezi Villarrealem a Cádizem padlo šest branek a utkání skončilo remízou 3:3, po nerozhodném výsledku si ze vzájemné bitvy odnesly po bodu i Bilbao a Espanyol Barcelona. Alavés přehrál Elche díky jediné trefě Louma ze 47. minuty.

AC Milán si poradil s turínským FC, o výhře rozhodl Giroud

V rámci italské Serie A se v úterý odehrály tři zápasy 10. kola. AC Milán o jedinou branku přehrál Turín FC, když se už v 15. minutě prosadil Olivier Giroud. V utkání mezi Spezií a Janovem padly dvě branky a soupeři se rozešli remízou 1:1. Salernitana porazila Venezii na jejím hřišti 2:1.

Bohemka v MOL Cupu postoupila dál, rozhodl gól z penalty

Fotbalisté Bohemians si v osmifinálovém zápase proti druholigové Jihlavě zajistili postup. Vysočina dokázala "klokany" pořádně potrápit a mohla žehrat jen na vlastní disciplínu. Vršovičtí totiž kopali dvě penalty. Jednu z nich v 55. minutě proměnil Roman Květ a účastník Fortuna ligy se tak radoval z těsného triumfu 1:0.