Fotbal

Messi, Mbappé a Souček! Český dříč je v TOP 10 hráčů uplynulého roku

Messi, Mbappé a Souček! Český dříč je v TOP 10 hráčů uplynulého roku
Zdroj: Profimedia

Tomáš Souček v uplynulé sezoně okouzlil celou Premier League a jeho výkony podtrhují i čísla. Podle statistických výsledků televize Sky Sports se český záložník umístil v nejlepší desítce hráčů z pěti elitních evropských lig. Do ní se například vůbec nevešli Cristiano Ronaldo a Mohamed Salah.

Statistika Sky Sports zahrnuje nejen góly či asistence, ale zahrnuje celkem 35 metrik a bodování se také odvíjí podle pozice, na které hráč nastoupí. Britská televize zveřejnila statistiky z aktuální sezony, kterým kraluje Karim Benzema z Realu Madrid, ale také statistiku za uplynulý rok, a ta musí zahřát u srdce všechny české fanoušky.

Na parádním sedmém místě totiž figuruje Tomáš Souček. Nejlepším hráčem za poslední rok byl podle statistik Lionel Messi, druhé místo patří Robertu Lewandowskému a třetí je Karim Benzema. Před Součkem jsou ještě Kylian Mbappé, Bruno Fernandes a Erling Haaland. Zbytek hvězd z Premier League, Serie A, La Ligy, Bundesligy a Ligue 1 skončil až za Tomášem Součkem.

Až na dvanáctém místě skončil Cristiano Ronaldo a na další pozici je Mohamed Salah. Součkovi ve statistikách pomohlo deset ligových branek, ale také jeho bojovnost. Bývalý kapitán Slavie nešetří krokem a naběhá často největší vzdálenost ze všech hráčů na hřišti. Díky tomu získává míče, vyhrává také vzdušné souboje a statistická čísla ho pak řadí mezi nejlepší hráče světa.

Související obsah

V této sezoně se ale Souček zatím v porovnání s loňskem velmi trápí. V tabulce je až za 48. Patrikem Schickem a patří mu až 142. pozice. Reprezentační přestávka je tedy ideální chvílí, kdy by mohl 26letý záložník nastartovat tuto sezonu. Česko se na něj v bitvách proti Walesu a Bělorusku bude spoléhat.

Nejlepším fotbalistou uplynulého roku je podle statistik Lionel Messi, ale v Ligue 1 se ještě netrefil. Naposledy proti Rennes trefil pouze břevno:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události

Krátká zpráva

Odpolední výsledky 2. kola mistrovství Evropy v šipkách:

Borland - Cullen 5:10, Dolan - Cross 4:10, de Sousa - Humphries 10:8, Searle - Noppert 4:10