Plzeň zdecimovala Kladno a Jágr odstoupil. V čele je stále Mladá Boleslav

Jaromír Jágr v dresu Kladna Zdroj: Profimedia

Hokejová extraliga má za sebou další kolo. V něm se dařilo především Plzni, která deklasovala Kladno 8:1. Po dvou porážkách zabral Motor, který zvítězil v Karlových Varech. Těžký souboj s Libercem zvládla Sparta a v čele tabulky se stále drží Mladá Boleslav.

Kladno se v souboji s Plzní drželo pouze v první třetině. Po první dvacetiminutovce svítil stav 1:1. Následujících 40 minut ale Středočechům vůbec nevyšlo. Ve druhé a třetí třetině dostal tým kolem Jaromíra Jágra, který ze zápasu odstoupil, sedm branek a Plzeň zvítězila jednoznačně 8:1.

Uspěl také loňský mistr z Třince, který 2:1 vyhrál v Olomouci. David Krejčí nebodoval. Těžký zápas má za sebou Sparta, která nakonec vybojovala dva body z Liberce, když uspěla po samostatných nájezdech.

​Tři body konečně slaví také České Budějovice, které zajížděly do Karlových Varů. A po dvou porážkách přišla výhra 5:3. Dva góly vstřelil Lukáš Pech.

Ve velké krizi pokračuje Zlín, který na stadionu Luďka Čajky nevstřelil Mladé Boleslavi ani jednu branku a prohrál 0:4. Bez vstřeleného gólu ukončila zápas také brněnská Kometa, která padla na ledě hradeckého Mountfieldu 0:3. K lepším výsledkům se odrazil Litvínov, který vyhrál ve Vítkovicích 4:1.