Kluby Premier League se bouří. Nelíbí se jim nový majitel Newcastlu

Fanoušci Newcastlu Zdroj: Profimedia.cz

Premier League asi bude prožívat krušné dny. Všechny zbylé kluby se totiž bouří proti novým majitelům Newcastlu. Podle nich může poškodit jméno anglické nejvyšší soutěže a chtějí schůzku s vedením soutěže.

Ve čtvrtek bylo oznámeno, že Newcastle United byl prodán konzorciu s Veřejným investičním fondem (PIF) ze Saúdské Arábie. K prodeji za 300 milionů liber (téměř 9,4 miliardy korun) mělo dojít již před třemi měsíci.

Jenže soutěž se tehdy ocitla pod tlakem kvůli pirátskému vysílání právě v Saúdské Arábii, na což upozornila katarská televizní společnost beIN Sports. Právě ta vlastní práva na vysílání Premier League na Středním východě a v Saúdské Arábii nesměla působit.

​Jenže zákaz byl ve středu zrušen a o den později došlo k dohodě. Některé organizace upozorňují také na to, že tak velké pumpování peněz do sportu slouží k odvrácení pozornosti od porušování lidských práv v Saúdské Arábii.

A právě toto se nelíbí klubům napříč nejvyšší anglickou fotbalovou soutěží.

Takhle fanoušci Newcastlu vítali nového majitele:

Osasuna překvapivě ztratila body s Granadou

Fotbalisté Osasuny na domácím hřišti překvapivě ztratili body s Granadou. Ačkoliv se na konci prvního poločasu dostali do vedení, ale v 74. minutě byl vyloučen Cote. Hosté přesilovou hru využili a v 90. minutě srovnal Montoro. Osasuna se ale i díky tomuto bodu dostala na druhé místo La Ligy.

Mohuč v devátém kole zničila Augsburg

Fotbalisté Mohuče si v devátém bundesligovém kole parádně zastříleli. Hostujícímu Augsburgu nastřílel čtyři branky a inkasoval pouze jednou. Domácí se tak v nekompletní tabulce posunuli na šesté místo. Za hosty zůstal opět pouze na lavičce brankář Tomáš Koubek.

FC Turín porazil Janov i bez Davida Zimy

V italské Serii A byly na programu dvě předehrávky. Turín na domácím hřišti porazil Janov 3:2. Jenže mladý český stoper David Zima se do hry opět nepodíval. Ve druhém duelu také uspěl domácí celek. Sampdoria přetlačila Spezii 2:1.