Sparta rozstřílela Karlovy Vary, Mladá Boleslav stále v čele

Sparťané se radují z gólu proti Pardubicím Zdroj: Profimedia

Hokejová extraliga má za sebou 13 kolo. A nejvíce bavil odpolední zápas Sparty s Karlovými Vary, ve kterém padlo hned 12 branek.

Sparta se už během první třetiny dokázala dvakrát prosadit, když se během minuty dokázal prosadit Buchtele a Chlapík. Ve druhé části sice Vary také dvakrát skórovaly, ale Pražané nastříleli hned čtyři branky. Nakonec zvítězili 8:4.

V čele celé soutěže je i nadále Mladá Boleslav, která na domácím ledě přivítala Kladno bez Jaromíra Jágra. Nebyl to sice příliš přesvědčivý výkon, ale nakonec lídři tabulky zvítězili 3:0.

Ve velké krizi pokračuje Zlín, který prohrál posedmé v řadě. Tentokrát na ledě Plzně v poměru 1:4. Nedařilo se ani Českým Budějovicím. Ty vedly po většinu zápasu s Vítkovicemi 1:0, ale v poslední dvacetiminutovce dokázali hosté srovnat a v prodloužení vystřelil bonusový bod Fridrich.

​Zajímavý duel se hrál mezi Litvínovem a hradeckým Mountfieldem. Východočeši sice po 25 sekundách vedli 1:0, ale domácí dokázali otočit skóre na 3:1. Jenže hosté zápas dokázali otočit ještě v základní hrací době a po výhře 4:3 připisují další tři body do tabulky.

Trošku překvapivě na domácím ledě ztratily Pardubice, které přivítaly Olomouc. Po 60 minutách byl stav nerozhodný a tak se šlo do prodloužení, ve kterém rozhodl o vítězství Hanáků Kolouch.

Nedělní výsledky 13. kola Tipsport extraligy:

Sparta Praha - Karlovy Vary 8:4 (2:0, 4:2, 2:2)
Branky a nahrávky: 9. Buchtele (Z. Doležal), 10. F. Chlapík (E. Thorell), 22. Z. Doležal (Tomov, Buchtele), 32. Zikmund (E. Thorell, A. Polášek), 33. J. Konečný (Z. Doležal, Tomáš Dvořák), 34. A. Polášek (E. Thorell), 51. M. Řepík (R. Horák, D. Kaše), 60. Zikmund (J. Konečný) – 25. Vondráček (Parkkonen), 28. Hladonik (Flek), 41. Flek (Pulpán), 50. T. Rachůnek (Kohout).

Plzeň - Zlín 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 2. J. Kindl (G. Thorell, Kvasnička), 33. G. Thorell (Blomstrand, Dzierkals), 51. Blomstrand (Bulíř), 53. Bulíř (Blomstrand, Jiříček) – 25. T. Mikúš (Honejsek, Žižka).

České Budějovice - Vítkovice 1:2 pr. (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 13. Valský (M. Hanzl, Percy) – 47. Marosz (Roberts Bukarts), 62. Fridrich (Flick).

Mladá Boleslav - Kladno 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 7. Kelemen (D. Moravec), 22. Kotala (D. Šťastný, Claireaux), 58. Adam Raška I (Claireaux).

Litvínov - Mountfield HK 3:4 (1:1, 2:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 11. P. Straka (Irving, Kudrna), 25. P. Zdráhal (L. Stehlík, Gerhát), 28. Estephan (Stříteský, Irving) – 1. Smoleňák (Oksanen), 32. Perret (Gaspar, Jergl), 47. Smoleňák (Cingel), 49. Perret (Jergl, Kevin Klíma).

Pardubice - Olomouc 0:1 pr. (0:0, 0:0, 0:0 - 0:1)
Branka a nahrávka: 64. P. Kolouch (Strapáč).

Jágr sice dnes nehrál, ale stále počítá, že nastoupí v prosincovém Winter Classic:

K tématu Hokej

Getafe bez Jankta opět prohrálo, ve španělské lize je na posledním místě

Fotbalisté Getafe prohráli i další zápas ve španělské La Lize a jejich krize se prohlubuje. Tentokrát padli doma se Celtou Vigo 0:3 a v tabulce španělské ligy jsou na posledním místě s pouhými dvěma body. Do utkání stále nemohl nastoupit český záložník Jakub Jankto, jenž léčí zraněnou nohu.

Hokejový Zlín posiluje. Přichází obránce z KHL

Poslední tým hokejové Tipsport Extraligy vyztužil zadní řady. Z Dinama Riga se do Zlína stěhuje lotyšský obránce Roberts Mamčics. 26letý defenzivní hráč má zkušenosti i ze seniorské reprezentace, kde nastoupil do jedenácti zápasů. V KHL si připsal 100 startů.