Fotbal

Kalamita v obraně Manchesteru United! Zranil se další reprezentační stoper

Kalamita v obraně Manchesteru United! Zranil se další reprezentační stoper
Raphael Varane se v utkání proti Španělsku zranil Zdroj: Profimedia

Trenér Manchesteru United musí řešit další problém. Ve finálovém zápase Ligy národů mezi Francií a Španělskem se zranil hvězdný stoper Raphael Varane, který musel kvůli potížím s pravou nohou střídat už ve 43. minutě. Pokud se potvrdí předpoklady, že nejde pouze o drobné poranění, bude se muset norský trenér obejít bez celé stabilní stoperské dvojice, protože již tři týdny je mimo hru Harry Maguire.

Pár minut před poločasem se Varane pokusil zablokovat centr Gaviho, ale nešťastně při tom došlápl a s bolestivou grimasou okamžitě signalizoval na lavičku, že potřebuje ošetřit. O dvě minuty později dokonce ze hřiště odkulhal, protože nemohl v tomto důležitém utkání pokračovat dále. 

Celý zbytek zápasu pak Varane zraněnou nohu ledoval, což určitě nebyly obrázky, které by udělaly radost Manchesteru United, který ho za 40 milionů liber (1,2 miliardy korun) letos v létě koupil z Realu Madrid. Zpráva to je o to horší, že již tři týdny je mimo hru také druhý stoper a zároveň kapitán Harry Maguire, který se zranil při utkání s Aston Villou a už musel vynechat dva zápasy. 

Související obsah

​Maguirea v sestavě United již nahradil Victor Lindelöf, a tak jako případná náhrada za Varaneho zbývají Eric Bailly nebo Phil Jones. V příštím ligovém kole cestují United do Leicesteru a budou se snažit vylepšit aktuální čtvrté místo v Premier League. Bez dvou klíčových stoperů by to ale nebylo nic snadného.

V lize mistrů se United dařilo i bez Harryho Maguirea, když v samém závěru rozhodl proti Villarrealu Ronaldo.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události

Krátká zpráva

Odpolední výsledky 2. kola mistrovství Evropy v šipkách:

Borland - Cullen 5:10, Dolan - Cross 4:10, de Sousa - Humphries 10:8, Searle - Noppert 4:10