Fotbal

Jde jim jen o peníze! Courtois se vzteká po zbytečném zápase

Jde jim jen o peníze! Courtois se vzteká po zbytečném zápase
Thibaut Courtois v dresu Belgie Zdroj: Profimedia

Belgický brankář Thibaut Courtois nechápe, k čemu se musel odehrát zápas o třetí místo proti Itálii v Lize národů, když už tak hráči mají velmi náročný program. Podle zkušeného brankáře jde UEFA pouze o peníze a vůbec nemyslí na zdraví hráčů.

Do finále Ligy národů Belgie nepostoupila, protože ztratila nadějné poločasové vedení 2:0 proti Francii, a tak se musela spokojit jen se zápasem o třetí místo. 29letý brankář ale nechápe, proč se tento zápas musel odehrát. "Musíme být upřímní, tento zápas se hraje jenom pro peníze, aby si UEFA vydělala něco navíc," nebral si po zápase servítky Courtois. 

Nedůležitost tohoto utkání ovlivnila i sestavy, ve kterých oba týmy do zápasu nastoupily. "Podívejte se, jak se sestavy obou týmů změnily. Pokud by postoupily do finále, byli na hřišti úplně jiní hráči," narážel brankář Realu Madrid na fakt, že pouze na lavičce zůstali například hráči jako De Bruyne, Veratti nebo Insigne. 

Související obsah

"Pouze to dokazuje, že hrajeme příliš mnoho zápasů," řekl Courtois po utkání, které jeho Belgie nakonec s Itálií prohrála 1:2. Z celkového vítězství se nakonec raduje Francie, která ve finále přehrála Španělsko 2:1.

Courtois se musel sklonit i před Šeriffem Tiraspol, se kterým Real Madrid překvapivě prohrál v Lize mistrů:

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události