Plíšková nestačila na hráčku ze druhé stovky. Krejčíková postupuje

Česká tenistka Karolína Plíšková si v Indian Wells připsala nejhorší výsledek za posledních sedm let. Už ve třetím kole skončila na raketě až 115. hráčky světa, Brazilky Beatriz Haddad Maiové, se kterou neuhrála ani set a hned osmkrát pustila své podání. Naopak se dařilo Barboře Krejčíkové, která porazila talentovanou Američanku Anisimovovou.

Haddad Maiová se do hlavní části turnaje navíc dostala jako lucky loser. To znamená, že prohrála v kvalifikaci a následně byla vylosována, protože se některá z hráček z turnaje odhlásila. Karolína Plíšková měla být v tomto utkání jasnou favoritkou, ale svou roli nesplnila.

Jak se bude zápas vyvíjet, naznačily už první dva gamy na podání české hráčky, kdy si Plíšková ani jednou neudržela svůj servis. V závěru sady to přišlo ještě jednou, a tak ji prohrála 3:6.

​Výrazné zlepšení nepřišlo ani ve de druhém setu. Ba dokonce to bylo ještě horší. Plíšková je sice známá svým výborným podáním, ale v tomto zápase jí vůbec nechodilo podle představ. Z šesti her na servise jich ve druhé sadě prohrála hned pět, což vykrystalizovalo v konečný výsledek 3:6 a 5:7.

Plíšková se tak poprvé od roku 2014 nepodívá v Indian Wells do osmifinále. Jejím nejlepším výsledkem na tomto turnaji bylo semifinále, kam postoupila v letech 2016 a 2017.

Jedinou Češkou v turnaji tak zůstává Barbora Krejčíková, která ve třetím kole porazila Američanku Anisimovovou snadno 6:2 a 6:3. Během utkání vítězka letošního French Open ztratila pouze jedno podání, a s postupem do osmifinále tak neměla vůbec žádné problémy. Dosáhla tak svého zdaleka nejlepšího výsledku v Indian Wells, protože zde zatím startovala pouze jednou v roce 2018, a to skončila už v kvalifikaci. V dalším kole se Krejčíková utká se Španělkou Badosaovou.