Jakých deset hráčů si letos vydělá v NHL největší balík? McDavid není první

Connor McDavid, Sergej Bobrovskij a Tyler Seguin Zdroj: Profimedia

​9. Drew Doughty (Las Angeles Kings) - 241 milionů korun

Tento jedenatřicetiletý kanadský obránce je dlouholetou oporou Los Angeles Kings. V posledních čtyřech sezonách dokonce vykonává funkci asistenta kapitána a společně s mladíkem Mikey Andersonem tvoří obrannou dvojici v první formaci. V Los Angeles odehrál už třináct sezon, ve kterých nasbíral 975 startů a přispěl 125 góly a 411 asistencemi. Svému týmu pomohl k zisku dvou Stanley Cupů, což se mu povedlo v letech 2012 a 2014. Uspěl i na mezinárodní scéně, když se může pyšnit i dvěma zlatými olympijskými medailemi.

V loňské sezoně nastoupil do všech 56 zápasů, ale Los Angeles do play-off nepomohl, když skončili na šestém místě v Západní divizi. Na vyřazovací boje už tak Kings čekají dlouhé tři sezony. Doughty se v uplynulém ročníku mohl pochlubit bilancí, která čítala 8 vstřelených gólů a 25 asistencí.

Obránce Los Angeles Drew Doughty Zdroj: Profimedia

K tématu Hokej

Výsledky NBA: Lakers padli s Oklahomou, Krejčí nehrál

David Krejčí i Martin Satoranský byly připraveni jako náhradnici, ale ani jeden z Čechů do zápasů nezasáhli. Výsledky: Orlando Magic – Carlotte Hornets 111:120, Boston Celtics – Washington Wizards 107:116, Brooklyn nets – Miami Heat 93:106, New Orleans – Atlanta Hawks 99:102, Toronto Raptors – Indiana Pacers 118:100, Milwaukee Bucks – Minnesota 108:113, Oklahoma – LA Lakers 123:115, Phoenix Suns – Sacramento 107:110, Portland Trail Blazers – Memphis Grizzlies 116:96, LA Clippers – Cleveland 79:92.

Slavia pálila jednu šanci za druhou, výhru vystřelil už v 5. minutě Olayinka

Fotbalisté Slavie si vylepšili reputaci po víkendové remíze s Českými Budějovicemi, ale doma proti Olomouci to bylo drama až do konce. Sešívané poslal do vedení v páté minutě Olayinka a poté domácí dávali góly buď z ofsajdu, nebo šance zahazovali. I když Slavia svého soupeře výrazně přehrála, o výsledek se musela bát do posledních minut, a nakonec zvítězila 1:0.