Hokej

Dva triumfy nám nestačí, hlásí před sezonou NHL kapitán Stamkos

Už v noci z úterý na středu začíná na Nova Sport slavná zámořská NHL zápasem Tampy Bay Lightning s Pittsburghem Penguins. Přinášíme vám exkluzivní rozhovory s kapitánem obhájců titulu Stevenem Stamkosem a mladým obráncem Michailem Sergačjovem.

Zkušený Stamkos nejprve mluvil o tom, jaké to bylo ovládnout celou NHL: "To bylo úžasné. Něco o čem člověk sní už jako malý, vyhrávat před zraky domácích fanoušků, kamarádů, rodiny, prožít to se všemi ve městě. Jednoduše řečeno, bylo to skvělé a za všechny v kabině mohu říci, že je to skutečně vzrušující."

O covidové situaci se kapitán Lightning nechtěl příliš zmiňovat, nicméně uznal, že se před diváky cití mnohem lépe: "Fungování v covidové bublině bylo mnohdy specifické, ale výhra ve finále NHL doma před našimi fanoušky je něco nepopsatelného, ať už je situace jakákoliv. Diváci jsou pro nás obecně velmi důležití a zvedat pohár na domácím stadionu chutná nesmírně sladce."

V závěru dodal, jaké má tým z Floridy ambice: "Dva triumfy za dva roky nám rozhodně nestačí. Nemůžeme být spokojeni, a zaseknout se kvůli tomu na místě. Jdeme dál a jdeme si i v této sezoně pro další titul," říká sebevědomě Stamkos.

Související obsah

Natěšený na novou sezonu je i obránce Sergačjov

Ruského hráče okouzlila atmosféra mezi fanoušky po vyhraném Stanley Cupu: "Po finálovém zápase jsem až někdy v pět ráno vycházel před stadion a naši fanoušci tam stále tančili a slavili. To jsem nikdy předtím ještě nezažil a musím přiznat, že to ve mně ještě dlouho zůstane. Bylo to neskutečné!"

Související obsah

"Do nové sezony jdeme se spoustou nových kluků, kteří jsou po úspěchu hladoví. To, že jsme vyhráli pohár dvakrát, ještě neznamená, že si pro něj nejdeme potřetí! Rozhodně na to máme a uděláme pro to maximum," dodal v rozhovoru sebevědomý Sergačjov.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události