Nováček NHL ze Seattlu na úvod padl. Rozhodl sporný gól bruslí

Letošní ročník NHL je zahájen a svůj debut má už za sebou i nováček ligy, ačkoli velké důvody k oslavám nemá. Seattle Kraken v premiérovém zápase podlehl 4:3 Rytířům z Vegas. O výsledku rozhodl sporný gól bruslí.

Poprvé se Seattle představil na konci září během přípravy proti Canucks, tehdy z toho bylo historické vítězství 5:3. Debut naostro ale nabral opačný scénář, když Kraken inkasoval už z první střely, které v NHL čelil. Ve 4. minutě poslal Vegas do vedení muž zápasu Max Pacioretty.

Během první třetiny zvýšil ještě Jonathan Marchessault a po přestávce přidal Pacioretty další trefu. Za stavu 0:3 se ale Seattle vzchopil. Prvním oficiálním střelcem se stal Donato, který se dorážkou prosadil v nepřehledné mele v brankovišti. V rychlém sledu přidal druhý gól McCanne a ve třetí části dorovnal Morgan Geekie.

18 tisíc diváků v T-Mobile Areně živě sledovalo, jak napínavý boj dopadne. Šance Seattlu na oslavu prvního oficiálního vítězství v NHL ale zmařil sporný gól, který rozdělil hokejovou veřejnost na dva tábory. Stone našel křižnou přihrávkou rozjetého Stephensona, a ten nic nevymýšlel a kotouč bruslí kopl za Grubauerovy záda. Stav 4:3 vydržel až do konce utkání.

Pravidla usměrnění dráhy puku nohou, například natočením brusle, povoluje. Gól nemá být uznán jen v případě zjevného kopnutí puku útočícím hráčem.

Letošní NHL sezónu zahájilo utkání Tampy s Pittsburghem. Tučňáci zdolali obhájce tituly vysoko 6:2. Více se dozvíte v článku níže: