Překvapení na úvod NHL: Pittsburgh zdolal šampiony, skóroval i Simon

Hned první zápas nové sezony NHL nabídl překvapivý výsledek. Tampa Bay byla v úvodním klání proti Pittsburghu jasným favoritem, jakožto šampion posledních dvou let. Hosté si ovšem poradili i bez zraněných Crosbyho s Malkinem a na Floridě vyhráli 6:2.

První gól sezony mohl dát Ondřej Palát po třech minutách hry, když se dostal do nebezpečné šance, ale Jarry jeho první střelu vychytal a napodruhé český útočník minul puk. Otevřít střelecký účet nové sezony mohl také Dominik Simon, jenže toho v polovině první třetiny vychytal Vasilevskij. První část tak skončila bez branek.

Ta druhá ovšem začala rychlým gólem. Vasilevského špatnou rozehrávku zachytil Jeff Carter a na první gól sezony nahrál Dantonu Heinenovi. O čtyři minuty později navýšil vedení Pittsburghu Brian Boyle, který dostal puk za obranu a prostřelil brankáře.

Dominik Simon si na minulou sezonu odskočil do Calgary, ale nezískal tam ani bod, ovšem návrat do Pittsburghu mu vyšel. Právě odchovanec Sparty v třetí třetině nenápadným nahozením, na které Vasilevskij pořádně neviděl, zvýšil už na 3:0. 27letý útočník byl trochu šťastně odměněn za skvělý výkon v celém zápase.

Už šest minut před koncem zkusili Lightning hru bez brankáře a za risk byli odměněni gólem Cirelliho. Žádný epický obrat se ovšem nekonal, Teddy Blueger o pouhou půlminutu později dodal Pens klid zvýšením na 4:1.

Tampa sice dokázala ještě jednou skórovat, ale Rodrigues a Rust přidali další dva zásahy do prázdné brány, takže Pittsburgh si z úvodního klání sezony odnesl vysokou výhru 6:2, ačkoliv se musel obejít bez dvou největších hvězd Sidneyho Crosbyho a Jevgenije Malkina, kteří jsou oba zranění, a také bez Jakea Guentzela, který měl pozitivní test na koronavirus.