Hokej

Vasilevskij byl před zápasem naměkko. Pod strop haly zamířil vítězný prapor

Před úvodním zápasem letošního ročníku NHL mezi Tampou Bay Lightning a Pittsburghem Penguins došlo ke klasickému ceremoniálu, při kterém byl ke stropu Amalie Areny vyvěšen prapor jako symbol vítězství ve Stanley Cupu za sezonu 2020/2021.

Ceremoniálu před prvním duelem celé sezony přihlíželo 19092 diváků. Na ledě byla také nejcennější hokejová trofej, o kterou letos bude nově bojovat 32 týmů, a právě Tampa bude útočit na hattrick, což by se stalo poprvé od roku 1983, kdy se to podařilo Islanders.

Samotná akce pořádně dojala brankáře Lightning Andreje Vasilevského, který byl evidentně naměkko a neměl daleko k slzám. Nicméně na výsledek následného zápasu budou chtít svěřenci Jona Coopera hodně rychle zapomenout. A to včetně domácího gólmana, který se podepsal pod první branku Tučňáků.

Související obsah

Slavnostní chvíli před zápasem si užívala naprostá většina hráčů Lightning, ale pro Coreyho Perryho to musela být rozpačitá chvíle. On totiž stál ve finále na druhé straně barikády, jelikož hrál za poražený Montreal a do Tampy přestoupil až v létě.

​Tampa nakonec v úvodním zápasu sezony svému soupeři podlehla jednoznačně 2:6 a na první body v sezoně si bude muset počkat. Další zápas hrají Lightning v noci ze čtvrtka na pátek v 1:30, kdy zamíří na led Detroitu. Zápas vysíláme živě na Nova Sport 1 a Voyo.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události

Krátká zpráva

Odpolední výsledky 2. kola mistrovství Evropy v šipkách:

Borland - Cullen 5:10, Dolan - Cross 4:10, de Sousa - Humphries 10:8, Searle - Noppert 4:10