Další sporty

Atletická mistryně světa byla nalezena mrtvá. Na těle prý měla bodné rány

Atletická mistryně světa byla nalezena mrtvá. Na těle prý měla bodné rány
Zesnulá keňská vytrvalkyně Agnes Tiropová Zdroj: Profimedia

Keňská vytrvalkyně Agnes Tiropová, hvězda atletického světa, byla nalezena mrtvá ve svém bytě v Itenu. Mistryně světa v krosu a dvojnásobná medailistka z mistrovství světa měla údajně na těle několik bodných ran.

Vyšetřování údajné vraždy je teprve na svém začátku. Ale hlavním podezřelým je její manžel. Vyjádření k úmrtí 25leté vydal i keňský svaz. "Keňa přišla o jeden z klenotů," stojí v něm.

K tragické události se vyjádřil také keňský prezident Uhuru Kenyatta. "Je to o to bolestnější, že Agnes, jež je podle všech měřítek keňskou hrdinkou, přišla o život kriminálním činem provedeným sobeckými a zbabělými lidmi. Vyzývám naši policii, aby vypátrala a dopadla zločince, kteří jsou za zabití Agnes zodpovědní," prohlásil.

Související obsah

​Mezi největší sportovní úspěchy Tiropové patří titul mistryně světa z krosu z roku 2015. V roce 2017 v Londýně a 2019 v Dauhá vybojovala třetí místo na mistrovství světa na trati 10 000 metrů.

Startovala také na posledních olympijských hrách v Tokiu, ale na poloviční trati. Nakonec doběhla na čtvrtém místě, když ji od bronzu dělilo 75 setin sekundy. Navíc před měsícem v Německu vytvořila světový rekord na silniční desítce časem 30:01.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události

Krátká zpráva

Odpolední výsledky 2. kola mistrovství Evropy v šipkách:

Borland - Cullen 5:10, Dolan - Cross 4:10, de Sousa - Humphries 10:8, Searle - Noppert 4:10