Fotbal

Obránce Bayernu Mnichov má jít do vězení. Chybět může půl roku

Obránce Bayernu Mnichov má jít do vězení. Chybět může půl roku
Zdroj: profimedia.cz

Bayern Mnichov se bude muset nějakou dobu zřejmě obejít bez Lucase Hernándeze. Obránce musí 19. října nastoupit k výkonu trestu odnětí svobody na šest měsíců. Rozhodl tak madridský soud.

Hernándezův trest souvisí s incidentem z roku 2017, kdy hrál ještě za Atlético Madrid. Se svou tehdejší přítelkyní Amelií Llorenteovou se porval na ulici. Jeho bývalá družka tehdy musela být ošetřena lékaři.

Oba si tehdy vysloužili trest 31 dnů veřejně prospěšných prací. Dále jim soud uložil zákaz přiblížení se na méně než 500 metrů.

 

Související obsah

​Nařízení oba porušili o čtyři měsíce později, kdy se vzali v Las Vegas. Po návratu do hlavního města Španělska byl francouzský fotbalista zatčen a v roce 2019 mu byl uložen půlroční trest odnětí svobody.

Proti rozsudku se Hernández odvolal, ale marně. Madridský soud zamítl žádost o odložení trestu. Francouzský reprezentant se musí přihlásit ve španělské metropoli 19. října. Sám si může vybrat věznici, kde trest absolvuje. Hernández se ovšem znovu odvolal.

Lucas Hernández působí v dresu Bayernu od roku 2019, kdy přestoupil za 80 milionů eur (2 miliardy korun). Díky astronomické částce se může pyšnit titulem třetího nejdražšího obránce fotbalové historii. V německém klubu dvakrát vyhrál Bundesligu a jednou Ligu mistrů. Na kontě má také titul mistra světa, který získal v dresu Francie na šampionátu v roce 2018.

V Lize mistrů Hernández naposledy pomohl svým výkonem k porážce Dynama. Podívejte se na sestřih:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události

Krátká zpráva

Odpolední výsledky 2. kola mistrovství Evropy v šipkách:

Borland - Cullen 5:10, Dolan - Cross 4:10, de Sousa - Humphries 10:8, Searle - Noppert 4:10