Hokej

Ovečkin se dotahuje na Jágra. V historické tabulce střelců už je pátý

Ovečkin se dotahuje na Jágra. V historické tabulce střelců už je pátý
Zdroj: Profimedia

Hvězdný ruský útočník Alexandr Ovečkin vypadá, že si i do nové sezony přenesl střeleckou formu. V nočním zápase s New Yorkem Rangers se trefil hned dvakrát a pomohl Capitals k vítězství 5:1. Navíc se osamostatnil na páté pozici v historické tabulce střelců NHL.

Ruský bohatýr si ale na góly musel počkat až do třetí třetiny. Nejprve ve 43. minutě zvyšoval na 4:0 a svým 731. gólem v kariéře vyrovnal na pátém místě Marcela Dionna. V 53. minutě pak zvyšoval na 5:1, a dostal se tak před slavného Kanaďana.

Na čtvrtého Bretta Hulla ztrácí aktuálně devět gólů a mohutně se dotahuje také na nejlepšího evropského střelce Jaromíra Jágra. Ten za 24 sezon v NHL nastřílel úctyhodných 766 branek a patří mu druhé místo. Třetí je Gordie Howe s 801 góly a zatím neotřesitelně první je fenomenální Wayne Gretzky, který nasázel 894 gólů.

Související obsah

​"On je opravdový střelec. Je hodně pravděpodobné, že mě překoná," řekl ještě před startem NHL Jágr.

"Věděl jsem, že mě přejedeš. Věděl jsem to, už když jsi pokořil hranici 700 gólů. Co je ale důležité, že máš stále respekt. Máš speciální kvality, jsi prostě ryzí střelec. Je to neuvěřitelné. Určitě brzy překonáš i Bretta Hulla," prozradil Dionne.

Ovečkin nejspíš v budoucnu překoná i Jaromíra Jágra. Ten před sezonou uzavřel smlouvu s jednou z univerzit a chce nechat své spoluhráče studovat:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události