MMA

Čtyři hladoví ranaři, dva musí z kola ven. Kdo jsou semifinalisté Bellatoru?

Čtyři ranaři, jeden šampion, jeden titul a šance na jeden milion dolarů, to přinese Bellator 268 a semifinále pyramidy polotěžké váhy. Podívejte se na čtyři hvězdy, které se v sobotu představí v kleci.

Bellator 268 přinese dva semifinálové duely celoroční pyramidy polotěžké váhy. Dva vítězové se na konci roku utkají o titul šampiona a tučný šek na téměř 21 milionů korun. Galavečer můžete sledovat v sobotu 16. října na Nova Sport 2 a Voyo.

Vadim Nemkov

Šampion Bellatoru Vadim Nemkov | Zdroj: Instagram / Bellator

Ranař z ruského Bělgorodu je považován za nejlepší polotěžkou váhu mimo UFC. Jako šampion je v pyramidě největším favoritem. Kariérou ho provází legenda Fjodor Jemeljaněnko a v kleci prohrál jen dvakrát. V roce 2016 s Karlem Albrektssonem, který se na Bellatoru 268 také představí, a rok před tím podlehl Jiřímu Procházkovi.

Od té doby nasbíral osm vítězství, včetně skalpu bývalých šampionů Ryana Badera a Phila Davise, kterého porazil v prvním kole pyramidy. Nyní ale bojuje v jiné pozici, už není dobyvatelem, ale naopak stráží trůn polotěžké váhy. Pokud by během vyřazovacích bojů padl, jeho přemožitel by šel do finále jako prozatimní šampion.

Julius Anglickas

Zdroj: Bellator

​Devět zápasů neporažený Litevec dostal divokou kartu a všechny kurzy stojí jasně proti němu. Do pyramidy naskočil jako náhradník za Anthonyho Jonese, ze semifinále odstoupil kvůli vážným zdravotním problémům. Anglickas tak nemá, co ztratit. Naopak může šokovat svět a stát se prvním světovým MMA šampionem z Litvy. V Bellatoru bez porážky získal tři vítězství a ještě předtím vyhrál i v show Dana White´s Contender Series, kde mladí talenti bojují o smlouvu v UFC.

Nemkov by jej rozhodně neměl podcenit. Za skvělý postoj, kde ze vzdálenosti útočí dlouhou kombinací přední-zadní, maskuje preferenci boje na zemi. Disponuje solidní prací na kleci a na zemi rychle přebírá kontrolu a vytváří si prostor pro ground and pound. Otázka je, zda jeho dovednosti a síla budou na aktuálního šampiona stačit.

Corey Anderson

UFC zápasník Corey Anderson | Zdroj: Profimedia

Třetím semifinalistou je UFC veterán Corey Anderson. Chvíli to vypadalo, že zkušený zemař by mohl otestovat dovednosti Jiřího Procházky, ale v roce 2020 nečekaně opustil top pětku UFC a přestoupil do Bellatoru. V konkurenční organizaci vybojoval dvě vítězství. V cestě za titulovou šancí mu nyní stojí Ryan Bader.

Ryan Bader

Šampion Bellatoru Ryan Bader | Zdroj: Profimedia

Nejzvučnější jméno pyramidy a možná i celé organizace. První Bellator šampion dvou váhových kategorií a nyní šampion těžké váhy hladově vyhlíží šanci na odvetu. O pás kategorie do 93 kg ho před rokem obral právě Vadim Nemkov tvrdým kopem na hlavu. A právě odveta je něco, co by chtěli vidět všichni fanoušci vrcholového MMA.

Bader, který své soupeře ničí kontrolou na zemi, se utká s UFC veteránem Andersonem. Soupeři se navzájem dobře znají, už dvakrát se spolu připravovali na své zápasy. Nyní budou stát každý v jiném rohu a můžeme se těšit na atraktivní duel dvou podobných stylů.

Ve čtvrtfinále pyramidy si Bader poradil s Lyotem Machidou:

Hlavní karta

semifinále polotěžké váhy – šampion Vadim Nemkov (14-2) vs. Julius Anglickas (10-1)

semifinále polotěžké váhy – Ryan Bader (28-6, 1 NC) vs. Corey Anderson (15-5)

polotěžká váha – Benson Henderson (28-10) vs. Brent Primus (10-2)

pérová váha – Henry Corrales (18-6) vs. Vladyslav Parubčenko (16-2)

 

Úvodní karta

polotěžká váha – Karl Albrektsson (12-3) vs. Dovletdzhan Jagšimuradov (18-6-1)

polotěžká váha – Sullivan Cauley (1-0) vs. Deon Clash (1-0)

lehká váha – Nick Browne (11-1) vs. Bobby Lee (12-6)

střední váha – Javier Torres (11-5, 1 NC) vs. Gregory Milliard (12-6)

muší váha – Sumiko Inabaová (2-0) vs. Randi Fieldová (2-0)

lehká váha – Lance Gibson Jr. (4-0) vs. Raymond Pina (9-4)

bantamová váha – Jaylon Bates (3-0) vs. Raphael Montini (6-4, 1 NC)

velterová váha – Muchmed Berkhamov (14-1) vs. Jaleel Willis (15-2)

slámová váha (amatérský zápas) – Maria Hendersonová (1-0) vs. Collette Santiagová (0-2)  

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MMA

Důležité Události