Fotbal

Žádný rasismus Sparty proti Rangers! UEFA stížnosti smetla ze stolu

Žádný rasismus Sparty proti Rangers! UEFA stížnosti smetla ze stolu
Zdroj: profimedia.cz

Chování dětských fanoušků Sparty při utkání proti Rangers v Evropské lize nebylo rasistické. Takové je rozhodnutí organizace UEFA, která tak Spartu nijak trestat nebude. Zápasu přihlíželo skoro deset tisíc dětí a zástupcům skotského klubu se nelíbilo, že údajně bučely, když byl u míče hráč tmavé pleti Glen Kamara.

Na konci září Sparta doma hostila skotské Rangers FC. Kvůli rasistickému chování fanoušků v utkání proti Monaku musely být na utkání přítomné pouze děti, kterých se na Letné sešlo deset tisíc. Zástupci skotského klubu, britská média a bývalí hráči Rangers po zápase vyjádřili nespokojenost, že se mladí fanoušci chovali rasisticky.

Následně byl u UEFA podán podnět, který ale neiniciovalo Rangers, aby celý případ prošetřila. Po několika dnech vyšlo oficiální prohlášení, že k žádnému rasistickému chování nedošlo. Sparta se tak nemusí obávat žádného trestu. 

"V souladu s diciplinárním řádem byl jmenován etický a disciplinární inspektor UEFA, aby provedl disciplinární vyšetřování týkající se potenciálních diskriminačních incidentů, které se údajně staly během zápasu mezi Spartou a Rangers. Rasismus se nepotvrdil," stojí v oficiálním prohlášení UEFA.

Související obsah

​Že se nejednalo o rasismus popřel ve Snídani s Novou i tiskový mluvčí Sparty Ondřej Kasík. "Hučení publika si může každý interpretovat tak, jak chce. A to je to, co se v tuto chvíli děje. Od dětství chodím na fotbaly i hokeje a hučení je vyjádření nesouhlasu publika. A přesně to se dělo ve čtvrtek. Samozřejmě to nebylo tak, že by děti hučely 90 minut. Přinesly si bubínky, tleskátka a podporovaly náš tým. Asi poprvé jsem zažil, že hodinu před zápasem fandila celá Letná."

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události