šipky

Gawlas zvládl první kolo ME vítězně. Gerwen suverénně postupuje

Gawlas zvládl první kolo ME vítězně. Gerwen suverénně postupuje
Zdroj: Instagram @ady_gaw

Adam Gawlas vstoupil do šipkařského mistrovství Evropy vítězně. V prvním kole si poradil s Angličanem Joem Murnanem, kterého porazil 6:4. Velké problémy měl James Wade, který porazil 136. hráče světa Smithe-Nealea 6:5. Poklidnou výhru si připsali dva velcí favorité, Michael van Gerwen a Gerwyn Price. Postupují také Aspinall a Searle.

Utkání začalo lépe pro Murnana, který vyhrál rozhoz na střed, a tak to byl on, který podával jako první. Tuto výhodu ale nevyužil, protože hned v prvním legu uspěl Gawlas i proto, že anglický hráč nedokázal využít pět šipek na zavření. Na doublech se oba hráči trápili i ve druhé hře, ale nakonec se v sedmém kole podařilo zavřít právě Gawlasovi a šel do vedení 2:0.

Ve třetím legu si už Murnan zlepšil chuť a prolomil smůlu při zavírání, když se mu na závěr podařilo trefit 167, čímž si vysloužil zasloužený potlesk publika ve Štrasburku. To ale Gawlase nijak nevykolejilo a dostal se do vedení 5:2, když sedmý leg zavřel už třináctou šipkou, a tak mu zbývala jediná hra k postupu do druhého kola. 

Související obsah

​Následující dva legy šly sice na stranu Angličana, ale desátý leg už opět patřil českému mladíkovi, když proměnil třetí match dart. Zápas zakončil s průměrem 88,75 na tři šipky a úspěšností při zavírání 31,58 %.

Ve druhém kole se Gawlas utká se světovou jedničkou Gerwynem Pricem, který suverénně přehrál Edhouse 6:2.

Související obsah

​Danny noppert předváděl na World Grand Prix velmi dobré výkony, když dokázal porazit i Michaela van Gerwena. Se svým soupeřem z prvního kole mistrovství Evropy Krzysztofem Ratajskim měli stejného přemožitele, Jonnyho Claytona, který nakonec celý turnaj vyhrál.  

Oba hráči si až do stavu 2:2 drželi svůj servis. Pak se ale Noppertovi podařilo prolomit Polákovo podání, a tak to byl on, kdo byl blíže k postupu do druhého kola. Ze zbytku zápasu už udělal Noppert rychlý proces, když všechny zbylé legy šly na jeho stranu a vyhrál 6:2.

Z pohodlného vítězství se raduje také Michael van Gerwen, který suverénně přehrál Borise Krčmara 6:2. Dramatické utkání se odehrálo mezi Searlem a Michaelem Smithem, když druhý jmenovaný vedl už 3:0. Searlemu se ale podařilo utkání otočit a vyhrát 6:5.

Páteční zápasy druhého kola mistrovství Evropy:

Gawlas - Murnan 6:4

Ratajski - Noppert 2:6

Wade - Smith Neale 6:5

Aspinall - M. King 6:4

M. Smith - Searle 5:6

van Gerwen - Krčmar 6:2

Price - Edhouse 6:2

Heta - Clemens 6:3

Loňské mistrovství Evropy ovládl Peter Wright, který ale letos překvapivě vypadl už v prvním kole.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

NBA: LA Lakers porazili Boston rozdílem 15 bodů

LeBron James se postaral o 30 bodů, jeho parťák Westbrook přispěl 24 body. Nejproduktivnějším hráčem byl ale ve službách Celticu Jayson Tatum, který dal 34 bodů. Přesto Boston na Lakers nestačil rozdílem 15 bodů. Výsledky: LA Lakers – Boston Celtics 117:102, San Antonio Spurs – NY Knicks 108:121, Dallas Mavericks – Brooklyn Nets 99:102

Krátká zpráva

Hokejová Sparta v prvním utkání čtvrtfinále Ligy mistrů padla s Rögle

Jediným českým čtvrtfinálovým účastníkem hokejové Ligy mistrů je pražská Sparta, která vyzvala v Holešovicích švédské Rögle. Celek Josefa Jandače sice od druhé minuty vedl, ale nakonec prohrál 2:5 a v odvetě bude muset dohánět tříbrankové manko. V Ängelholmu se hraje za týden.