Kubalík poslal gólem zápas do prodloužení, nakonec se radoval Zacha

Útočník Dominik Kubalík byl jediným českým střelcem v nočních utkáních NHL. Jeho trefa sice poslala zápas proti New Jersey do prodloužení, v něm ale Chicago nakonec padlo. Za domácí Devils si připsal bod za přihrávku Pavel Zacha. V dalších dvou zápasech vyhrál Vancouver a Minnesota.

26letý forvard se trefil i ve druhém utkání Blackhawks od začátku sezony NHL, nicméně ani tentokrát se Chicago z výhry neradovalo. Chvíle Dominika Kubalíka přišla v závěru třetí třetiny, kdy v čase 59:34 po skvělé přihrávce kolegy Hagela skóroval a utkání proti Devils tak šlo za stavu 3:3 do prodloužení.

V něm se ale 57 vteřin po startu prosadil Hughes a extra bod tak putuje do Jersey. Raduje se tak i Pavel Zacha, který strávil na ledě téměř 18 minut a připsal si asistenci u úvodního gólu Dougieho Hamiltona, jenž skóroval po 17 vteřinách od začátku utkání.

Výsledky NHL:

New Jersey Devils – Chicago Blackhawks 4:3 po prodl. (1:0, 1:1, 1:2 - 1:0)
Branky: 1. D. Hamilton (Zacha), 38. J. Hughes (Šarangovič, Kuokkanen), 47. A. Johnsson (Mercer, Tatar), 61. J. Hughes (Graves) – 21. DeBrincat (P. Kane, T. Johnson), 57. Dach (T. Johnson, P. Kane), 60. D. Kubalík (Hagel, Seth Jones).

Philadelphia Flyers – Vancouver Canucks 4:5 po nájezdech (1:0, 1:4, 2:0 - 0:0)
Branky: 7. Farabee (R. Ellis, Provorov), 33. Atkinson (Farabee, Yandle), 58. Konecny (Couturier, Yandle), 59. C. Giroux (Couturier, R. Ellis) – 23. Podkolzin (T. Myers, Ekman-Larsson), 25. Elias Pettersson (J. T. Miller, Chiasson), 30. Chiasson (J. T. Miller, Q. Hughes), 38. J. T. Miller (Elias Pettersson, Garland), rozh. nájezd Elias Pettersson.

Anaheim Ducks – Minnesota Wild 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Branky: 21. Silfverberg (Shattenkirk, Fowler) – 38. K. Fiala (Zuccarello, Kaprizov), 60. M. Foligno (Dumba).

Do nové sezony vstoupil skvěle Alexandr Ovečkin:

NBA: LA Lakers porazili Boston rozdílem 15 bodů

LeBron James se postaral o 30 bodů, jeho parťák Westbrook přispěl 24 body. Nejproduktivnějším hráčem byl ale ve službách Celticu Jayson Tatum, který dal 34 bodů. Přesto Boston na Lakers nestačil rozdílem 15 bodů. Výsledky: LA Lakers – Boston Celtics 117:102, San Antonio Spurs – NY Knicks 108:121, Dallas Mavericks – Brooklyn Nets 99:102

Hokejová Sparta v prvním utkání čtvrtfinále Ligy mistrů padla s Rögle

Jediným českým čtvrtfinálovým účastníkem hokejové Ligy mistrů je pražská Sparta, která vyzvala v Holešovicích švédské Rögle. Celek Josefa Jandače sice od druhé minuty vedl, ale nakonec prohrál 2:5 a v odvetě bude muset dohánět tříbrankové manko. V Ängelholmu se hraje za týden.