Barák skóroval proti AC Milán, na body to nestačilo. Inter prohrál

Inter Milán si připsal první porážku v Serii A v této sezoně. I přesto, že šel už ve 12. minutě do vedení, Lazio dokázalo skóre otočit a napravilo porážku 0:3 v minulém kole na hřišti Bologni. Antonín Barák se gólově prosadil na hřišti AC Milán, ale jeho Verona nadějný dvougólový náskok ztratila.

Pokud by AC Milán na domácím hřišti porazil Veronu, za kterou hraje Antonín Barák, vrátil by se alespoň do neděle na první místo v tabulce. Zápas ale pro Rossoneri nezačal vůbec dobře. Miguel Veloso v 7. minutě povedenou průnikovou přihrávkou vysunul Caprariho, který nekompromisně prostřelil brankáře domácích.

Ještě lépe bylo pro hosty ve 21. minutě, kdy byl Kalinič faulovaný v pokutovém území a rozhodčí po poradě s videem nařídil pokutový kop. K němu se postavil český hráč Antonín Barák a přesnou ranou k tyči zdvojnásobil vedení Verony.

Snížit se AC Milán podařilo po hodině hry. Na levé straně se uvolnil Leao a odcentroval do vápna, kde se k míči propracoval Olivier Giroud a dal svému týmu naději na zvrat v zápase.

Ta byla ještě více přiživena dvacet minut před koncem. Castillejo byl faulován ve vápně a rozhodčí po konzultaci s videem nařídil pokutový kop. K tomu se postavil Kessie a suverénně proměnil. Úplný zvrat v utkání se Milánským podařilo dokonat o tři minuty později. Castillejo poslal nepříliš povedený centr do vápna, ale míč si do vlastní sítě nešťastně srazil obránce Gunter.

Vedení už AC Milán do konce zápasu udržel a minimálně do neděle se vrací do čela tabulky.

Inter poprvé v sezoně prohrál

Lazio před reprezentační přestávkou shytal těžký debakl 0:3 na hřišti Bologni, tak měl nyní co napravovat. Čekal jej ale velmi těžký soupeř v podobě Interu Milán, který obhajuje titul v Serii A. Ani tentokrát nevstoupili domácí do utkání dobře. Nicollo Barella byl v 11. minutě faulován ve vápně a rozhodčí nikterak neváhal a odpískal pokutový kop. K němu se postavil Perišič a střelou k levé tyči poslal Inter do vedení.

Lazio mohlo srovnat ve 24. minutě. Po povedené kombinaci se dostal do zakončení Bašič, kterého skvělým zákrokem vychytal Handanovič. Pohlednou střelou se o deset minut později se prezentoval také hostující Perišič, ale ani on si na brankáře nepřišel.

​Chvíli po hodině hry se domácím podařilo srovnat. Lazio zahrávalo rohový kop, po němž jeden z hráčů Interu zahrál ve vápně rukou. Sudí ještě celou situaci v rychlosti zkontroloval na videu, ale nebylo co řešit. Exekutorem penalty se stal kanonýr Ciro Immobile, který poslal brankáře na druhou stranu a suverénně srovnal skóre.

Otočit skóre se Laziu podařilo v 81. minutě po rychlém protiútoku. Immobileho střelu sice ještě Handanovič vyrazil, ale na dorážku Felipe Andersona už byl krátký. Po vstřeleném gólu se hráči na hřišti málem poprali, protože hráčům Interu se zřejmě nelíbilo, že Lazio pokračovalo v útoku i přesto, že hráč hostí ležel na zemi.

V samotném závěru ještě definitivně stvrdil výhru domácích Milinkovič-Savič, který hlavou skvěle zužitkoval centr Alberta.

Sobotní výsledky 8. kola Serie A:

Spezia - Salernitana 2:1

51. Strelec, 76. Kovalenko - 39. Simy

Lazio - Inter 3:1

64. Immobile (pen.), 81. Anderson, 90+1. Milinkovič-Savič - 12. Perišič (pen.)

AC Milán - Verona 3:2

59. Giroud, 76. Kessie (pen.), 78. Gunter (vl.) - 7. Caprari, 24. Barák (pen.)

České házenkářky se o překvapení nepostaraly. Na úvod MS nestačily na Němky

Česká házenkářská reprezentace odstartovala mistrovství světa prohrou s favorizovaným Německem v poměru 21:31. Nejlepší českou střelkyní byla Dominika Zachová, která se trefila čtyřikrát. V dalším utkání hrají svěřenkyně Jana Bašného s Maďarskem.