Nejvyšší návštěva sezóny viděla výhru Jágrova Kladna, Třinec naděloval

Jaromír Jágr v dresu Kladna Zdroj: Profimedia

Patnácté kolo české Tipsport extraligy nabídlo šest utkání a největším tahákem bylo utká Kladna na Spartě, přišlo pro tuto sezónu rekordních 14 000 fanoušků. Třinec v souboji úspěšných deklasoval Mladou Boleslav jasně 5:0.

Největší návštěva sezóny viděla duel mezi Spartou a Kladnem, přišlo přes 14 000 fanoušků. Sparta téměř celé utkání vedla, dvě minuty před koncem dokonce o dvě trefy. Tomáš Plekanec ovšem jednou asistencí a gólem v poslední minutě poslal duel do prodloužení. Nakonec rozhodovaly nájezdy, kde se jako jediný trefil Matyáš Filip a Kladenští si z O2 arény odvezli cenné dva body.

V duelu posledních dvou semifinalistů extraligy se potkal domácí Třinec a hostující Mladá Boleslav. Možná překvapivě ale duel skončil výhrou domácích 5:0. Dvěma góly se blýskl mladík Miloš Roman, Kometa porazila Olomouc 4:1 a David Krejčí počtvrté v řadě nebodoval. Litvínov v malém derby porazil Energii 4:3.

Velice pikantní duel se hrál na jihu Čech, kam přijel hradecký Mountfield. Nejvíce zábavná byla první třetina, která nabídla pět branek a Motor vyhrál 3:2. Nakonec tým kolem Milana Gulaše zvítězil 4:3 a získal další tři body do ligové tabulky. Vítkovice zdolaly Liberec 1:0 gólem v prodloužení.

Výsledky 15. kola Tipsport extraligy:

HC Verva Litvínov – HC Energie Karlovy Vary 4:3 (0:0, 1:1, 3:2)
25. Jarůšek (Zeman, Svoboda), 43. Zygmunt (Irving, Svoboda), 44. Jarůšek (Zdráhal, Estephan), 53. Zdráhal (Estephan, Irving) – 28. Koblasa (Kohout), 56. Koblasa (Hanousek, Plutnar), 60. Kulich (Plutnar, Flek)

HC Vítkovice Ridera – Bílí Tygři Liberec 1:0pp. (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)
61. Fridrich (Dej)

HC Sparta Praha – Rytíři Kladno 3:4sn. (1:0, 1:1, 1:2 - 0:0)
13. Chlapík (Moravčík, Thorell), 25. Kaše (Chlapík, Doležal), 44. Řepík (Moravčík, Jandus) – 24. Kubík (Plekanec, Dotchin), 58. Dotchin (Plekanec), 60. Plekanec (Jágr, Dotchin), rozh. náj. Filip

Motor České Budějovice – Mountfield HK 4:3 (3:2, 0:0, 1:1)
1. Karabáček, 6. Valský (Štencel, Voženílek), 13. Pech (Gulaš, Šenkeřík), 52. Percy (Štencel, Abdul) – 1. Smoleňák (Oksanen, Koukal), 10. Jergl (McCormack, Kevin Klíma), 58. Lev (Oksanen, Kevin Klíma)

HC Kometa Brno – HC Olomouc 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
12. Kollár (Krištof), 16. Zaťovič (Haščák, Holík), 31. Kučeřík (Krištof, Kollár), 59. Horký (Holík, Mueller) – 38. Káňa (Rašner)

HC Oceláři Třinec – BK Mladá Boleslav 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
4. Miloš Roman (Daňo, Marinčin), 22. Miloš Roman (Nestrašil, O. Kovařčík), 22. Hrňa (Marcinko, Šedivý), 48. Marcinko (Vrána), 60. Szturc (Šedivý, Musil)

Hokejisté Kladna budou také studovat:

České házenkářky se o překvapení nepostaraly. Na úvod MS nestačily na Němky

Česká házenkářská reprezentace odstartovala mistrovství světa prohrou s favorizovaným Německem v poměru 21:31. Nejlepší českou střelkyní byla Dominika Zachová, která se trefila čtyřikrát. V dalším utkání hrají svěřenkyně Jana Bašného s Maďarskem.