Barcelona po reprezentační pauze zabrala, doma přehrála Valencii

Memphis Depay se raduje z branky Zdroj: Profimedia

Celkem čtyři zápasy nabídl nedělní program španělské LaLigy, do hry šla například i Barcelona či Sevilla. Katalánci po poslední prohře s Atléticem zabrali a vyhráli, úspěch zaznamenala také Sevilla či skvěle hrající Osasuna.

Barcelona ovšem proti Valencii velice brzy prohrávala, a to po krásném gólu Gayi. Fati ovšem velice brzy vyrovnal neméně krásnou trefou k pravé tyčce zpoza šestnáctky. Mladíček v barvách Barcelony byl pak ve vápně faulován a Memphis Depay proměnil penaltu, čímž poslal domácí do vedení.

Na startu druhého poločasu měl celek Ronalda Koemana velké štěstí, Maxi Gómez totiž napálil tyčku domácí branky a Guedes shořel na skvěle chytajícím ter Stegenovi. Pojistku nad výhrou udělal Brazilec Coutinho, který se trefil v blízkosti brankáře pět minut před koncem základní hrací doby. Barcelona je na sedmém místě.

​Skvěle hrající Vallecano vyhrálo nad Elche a Sevilla po boji ubojovala body nad Celtou Vigo. Villarreal přivítal Osasunu, která byla na pátém místě a tuto pozici si udržela i proti Žluté ponorce. Díky pozdní brance vyhrála Osasuna 2:1 a drží pohárové příčky.