Šlágr kola ovládl jasně Bayern, Patrik Schick se opět gólově prosadil

První s druhým, Robert Lewandowski vs. Patrik Schick. Takto by se dal popsat šlágr osmého kola Bundesligy, který ale svůj potenciál nenaplnil. Bayern totiž nasázel hned v prvním poločase pět branek a bylo po zápase. Čestný úspěch domácího Leverkusenu zařídil Patrik Schick.

Bayern Mnichov do utkání vstoupili neskutečně a ve třetí minutě se patičkou prosadil Robert Lewandowski. Hosté nadále tlačili a druhý gól přišel až po půlhodině. Davies si naběhl do vápna, kde jeho akci zakončil střelou k levé tyčce opět Lewandowski. A po této brance odstartovala neuvěřitelná sedmiminutovka plná gólů.

Třetí gól dal se štěstím Thomas Müller a hned o minutu později skóroval již počtvrté v utkání Serge Gnabry. Stejný hráč se prosadil i o další dvě minuty později, kdy si naběhl do vápna a po zemi překonal bezmocného Hrádeckého již popáté v prvním poločase. Ve druhém poločase jen korigoval další letošní brankou Patrik Schick.

Ve druhém utkání se potkal týmy bojující o udržení. Augsburg přivítal na svém hřišti Bielefeld a brzy vedl po brance Ofxorda. Arminia odpověděla až v závěru utkání, kdy se trefil parádním volejem Laursen. Vzápětí mohl vrátit vedení bavorskému celku Jan Morávek, ale jeho branka kvůli ofsajdu spoluhráče neplatila.

8. kolo Bundesligy:

Bayer Leverkusen – Bayern Mnichov 1:5 (0:5)
55. Schick – 3. Lewandowski, 30. Lewandowski, 34. Müller, 35. Gnabry, 37. Gnabry

FC Augsburg – Arminia Bielefeld 1:1 (1:0)
19. Oxford – 77. Laursen

České házenkářky se o překvapení nepostaraly. Na úvod MS nestačily na Němky

Česká házenkářská reprezentace odstartovala mistrovství světa prohrou s favorizovaným Německem v poměru 21:31. Nejlepší českou střelkyní byla Dominika Zachová, která se trefila čtyřikrát. V dalším utkání hrají svěřenkyně Jana Bašného s Maďarskem.