Hokej

Sbohem a šáteček! Lener končí na hokejovém svazu. Údajně kvůli Královi

Slavomír Lener po jedenácti letech opouští hokejový svaz. Mělo dojít ke vzájemné dohodě a ani jedna strana nechce komentovat, proč ke konci spolupráce došlo. Podle informací webu sport.cz se ale měl Lener pohádat se šéfem českého hokeje Tomášem Králem, protože se mu nelíbila jeho údajná spolupráce s STB.

V roce 2010 se Lener stal svazovým šéftrenérem a tuto funkci vykonával až do roku 2019. Poté dělal také manažera rozvoje hokeje. Jeho spolupráce s hokejovým svazem je ale už u konce. "Skončil jsem na svazu dohodou. Nepokračuju už v žádné funkci. To je všechno, co vám k tomu můžu říct. Dohodli jsme se, že důvody nebudeme uvádět," řekl v rozhovoru pro sport.cz.

Stejně tajemný byl i tiskový mluvčí Českého hokeje Zdeněk Zikmund. "Smlouva o spolupráci byla ukončena na základě vzájemné dohody. To je jediný komentář, který vám k tomu můžu poskytnout. Obě strany se dohodly, že žádný další komentář k tomu již poskytovat nebudou."

Související obsah

Podle informovaného zdroje webu sport.cz ale měla odchod vyprovokovat potyčka mezi Lenerem a Králem. "Lener měl Královi říct něco ve smyslu, že by měl odstoupit z funkce prezidenta svazu. Že jeho minulost se s tímto postem neslučuje." Na což měl Král reagovat těmito slovy. "Mně se zase nelíbí ta tvoje účast tady." A pak Lenera vyhodil.

Hlavním Lenerovým úkolem během jeho jedenáctiletého působení na svazu bylo zlepšení práce s mládeží, čemuž mělo pomoci i takzvané desatero, ve kterém zdůraznil, na jakých aspektech se musí pracovat. Výsledkem byla pouze jedna stříbrná medaile reprezentace do osmnácti let. Před nástupem do této funkce se také jako asistent trenéra podílel na zlaté medaili z Nagana. Sám národní tým trénoval na mistrovství světa v letech 2003 a 2004. Asistenta trenéra dělal i sedm let v NHL.

Podívejte se na tiskovou konferenci s Tomášem Králem, kde vysvětloval svoji minulost.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události