Fotbal

Létaly kameny i pěsti! Oslava buranství, kritizoval Gáborík i zahraniční média

Létaly kameny i pěsti! Oslava buranství, kritizoval Gáborík i zahraniční média
Při zápase Trnavy proti Slovanu Bratislava došlo k výtržnostem, kvůli kterým byl zápas předčasně ukončen. Zdroj: 9gag/Profimedia.cz

Slovenský fotbal si utrhl ostudu, na kterou se bude hodně těžko zapomínat. Tradiční derby mezi Trnavou a Slovanem se totiž kvůli výtržnostem nedohrálo. Fotbalový svět obletěly záběry s drsnými rvačkami fanoušků, při nichž nechybělo ani pyro. Skandál odsoudila média i hvězdní sportovci v čele s bývalým hokejistou Mariánem Gáboríkem. Události si všiml také věhlasný francouzský list L‘Équipe.

Místo fotbalové bitvy mezi Trnavou a Bratislavou byly k vidění jen pěsti. Tradiční šlágr slovenské ligy narušily výtržnosti fanoušků, které vedly k přerušení zápasu. Hlavní roli sehráli chuligáni z obou táborů. Na hřišti došlo na rvačky i použití pyrotechniky a oslava fotbalu se změnila v horor.

Ostuda byla znásobena tím, že si řádění neukázněných příznivců všimla i zahraniční média. A především sportovní list L‘Équipe. V kritice si přisadil také bývalý hokejový reprezentant Marián Gáborík.

Související obsah

"Měla to být oslava fotbalu. Místo toho to ale byla oslava buranství, zbabělosti a totální neférovosti. Už nechci být svědkem něčeho podobného. A ty děti, které tomu přihlížely... To je hrozné. Svoje dítě bych na takový zápas nepustil," uvedl ve videu na svém instagramu vítěz Stanley Cupu, jenž byl při zápase přímo na stadionu. Přidali se i hokejový reprezentant a hráč NHL Boris Valábik a fotbalista Róbert Vittek.

K incidentu se vyjádřily i oba kluby. Jeden popsal pohled na věc ze své strany, druhý se omlouval. "Celý problém začal tak, že v prvním poločase se zhruba dvacet až třicet fanoušků Trnavy dostalo do sektoru Slovanu, kam vhodilo dýmovnice, další pyrotechniku a kameny. Už v tuto chvíli fatálně selhala pořadatelská služba, která umožnila fanouškům Spartaku vběhnout na hřiště. Ti přeběhli celou hrací plochu a snažili se atakovat naše příznivce," napsal na svém instagramu bratislavský Slovan.

Trnavský klub se proti chování svých fanoušků ohradil. "Zápas překročil všechny meze tolerovatelného chování. Jako klub jsme připravení přijmout odpovědnost. Chceme se omluvit všem slušným fanouškům za to, že museli být svědky tohoto neakceptovatelného chování," zaznělo na facebookovém účtu Trnavy. Představitelé Spartaku zároveň apelovali na to, aby se utkání odehrálo bez diváků v náhradním termínu. Jak celá kauza dopadne, ještě není jisté. Jasné je jen to, že na skandál se dlouho nezapomene.

Krvavá bitka českých hooligans ze začátku letošního roku. Na rozdíl od Slovenska se radikální fanoušci porvali "jen" na poli:

TN.cz Martina Kramerová
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

České házenkářky se o překvapení nepostaraly. Na úvod MS nestačily na Němky

Česká házenkářská reprezentace odstartovala mistrovství světa prohrou s favorizovaným Německem v poměru 21:31. Nejlepší českou střelkyní byla Dominika Zachová, která se trefila čtyřikrát. V dalším utkání hrají svěřenkyně Jana Bašného s Maďarskem.