Tkachuk se nestačil divit. Za parádní reakci místo potlesku obdržel dvě minuty

V utkání Calgary Flames – Anaheim Ducks mohli diváci vidět snad nejbizarnější trest v historii NHL. Vysloužil si ho Matthew Tkachuk, který svou šikovností zastavil puk vysoko ve vzduchu, a zabránil tak případnému zranění v hledišti. Místo potlesku si ale vysloužil pobyt na trestné lavici.

Co se přesně stalo? Běžela 15. minuta první třetiny, Calgary vyhodilo puk ze svého území a kotouč přes střídačku a plexisklo mířil mezi diváky. To už byl v pozoru Tkachuk, pohotově vyskočil a vysokou holí zblokoval puk před tím, než mohl v hledišti napáchat škodu.

Hrdina dne nemohl uvěřit, když rozhodčí pískl nedovolené bránění a třiadvacetiletému útočníkovi udělil dvě minuty. Po chvíli kroucení hlavou se s trestem smířil a zamířil na trestnou lavici.

A co hůř. Anaheim početní výhodu využil, když krátce před koncem trestu šanci proměnil ve srovnávací gól na 1:1. Nakonec Ducks utkání vyhráli 3:2, když Drysdale rozhodl v prodloužení.

​Rozhodčí se však rozhodl správně. I kdyby nad Tkachukem přimhouřil oko, za vyhození puku by musel poslat na trestnou lavici jeho spoluhráče. Pro více informací sledujte Nova Sport také na facebooku a instagramu.

New Orleans s Tomášem Satoranským porazilo LA Clippers 123:104

New Orleans Pelicans mají na kontě druhou výhru v řadě, Clippers na jejich palubovce porazili o 19 bodů. Tomáš Satoranský odehrál 10 minut a 15 sekund. Výsledky NBA: Philadelphia 76ers – Orlando Magic 101:96, Miami – Denver 111:120, Houston Rockets – Oklahoma City Thunder 102:89, Chicago – Charlotte 133:119, Minnesota – Indiana 100:98, Dallas – Cleveland 96:114, San Antonio Spurs – Washington 116:99, Utah Jazz – Portland 129:107, LA Clippers – New Orleans Pelicans 104:123