Začíná zemětřesení v Newcastlu? Noví majitelé se rozešli s trenérem Brucem

Steve Bruce Zdroj: Profimedia

Mluvilo se o tom dlouho. Po příchodu nových majitelů ze Saúdské Arábie ještě více a hlasitěji a teď už je to jasné. Trenér Newcastlu Steve Bruce končí na lavičce předposledního celku Premier League.

Konsorcium vedené saúdskoarabskou společností už předem řeklo, že Bruce na lavičce určitě nechá ještě do zápasu s Tottenhamem, který se odehrál v neděli. V St. James's Parku ale domácí podlehli Spurs 2:3.

Jenže nyní Bruce na lavičce skončil a podle oficiální zprávy z Newcastlu šlo o vzájemnou dohodu. Nicméně díky odstupnému si přijde na pěkný balík. Konkrétně mu bude vyplaceno 8 milionů liber (242 milionů korun).

​Teď ale přichází otázka, kdo ho ve funkci hlavního kouče nahradí? Jednou z možností je příchod bývalého trenéra Borussie Dortmund Luciena Favreho. Dalším na seznamu je pak Steven Gerrard, který stále koučuje skotské Rangers. Mezi možnými adepty je také manažer Leicesteru Brendan Rodgers, jenž ale za 18 měsíců pravděpodobně nahradí Pepa Guardiolu v Manchesteru City.

Seznam potenciálních nástupců je ale daleko delší. Ve hře je také Frank Lampard, Paulo Fonseca, Unai Emery, Zinedine Zidane nebo Roberto Mancini.

Takto fanoušci Newcastlu oslavovali vstup nového majitele:

Extraliga: Kometa venku zdolala Liberec 4:2

Bílí tygři šli na domácím kluzišti do vedení, když hned ve 4. minutě využil přesilovku Jaroslav Vlach. Ve druhé třetině se ale o slovo přihlásili hosté, prvně srovnal Zaťovič (23.) a v polovině zápasu poslal Kometu do vedení Zbořil (30.). V poslední části upravil na 3:1 při vlastním oslabení Daniel Rákos (44.). V závěru ale utkání zdramatizoval Ivan, který v 58. vstřelil kontaktní gól. Na to ale vzápětí odpověděl opět Rákos (58.), který pojistil výhru Brna gólem na 4:2. Liberec po prohře sestoupil na 13. místo tabulky, Kometa naopak po bodovém zisku vystoupala na 9. příčku.

Karviná v Ďolíčku podlehla Bohemce 0:3 a stále čeká na první výhru sezóny

O měsíc odloženou dohrávku 13. kola Fortuna ligy přesvědčivě ovládli fotbalisté Bohemians, na domácím trávníku v Ďolíčku deklasovali hosty z Karviné 3:0. Klokani šli do vedení dvěma góly v rychlém sledu. Prvně se v 22. minutě trefil Puškáč a o dvě minuty zvyšoval Köstl. V 81. minutě pak na konečný stav upravil Necid. Bohemka si výhrou po debaklu 0:6 s Plzní zlepšila náladu, to Karviná se nadále trápí a stále čeká na první výhru sezóny, s Teplicemi sdílí poslední místo tabulky.