Pře mezi hvězdami v PSG? Kdepak! Mbappé prokázal respekt Messimu

Francouzský útočník Kylian Mbappé prokázal svému spoluhráči z PSG Lionelu Messimu v zápase Ligy mistrů s Lipskem obrovský respekt. Za stavu 2:2 na něj byl odpískán pokutový kop, který následně přenechal argentinskému útočníkovi, a ten ho proměnil. Dokázal tak, že ani mezi největšími hvězdami nabitého velkoklubu nepanuje napětí.

Přitom se dlouho mluvilo o tom, že Mbappé je v pařížském celku nespokojený. Navíc o něj mohutně usiluje Real Madrid, který za něj už v letním přestupovém období nabízel obrovské peníze. Navíc rychlému útočníkovi po této sezoně končí smlouva.

Je možné, že přestup Messiho jeho pohled změnil? To zatím těžko říct. Nicméně Mbappé ukázal, že vůči svému spoluhráči chová obrovský respekt. V 73. minutě minutě byl faulován a už při zvedání z trávníku ukázal právě na Messiho, aby si penaltu uzmul pro sebe. Argentinec následně pokutový kop proměnil vršovickým dloubákem a PSG zvítězilo nad Lipskem 3:2.

​"Je to přirozené. Jde o respekt. Messi je nejlepší hráč světa. Je privilegium, když s ním můžeme hrát. To jsem říkal vždy a trvám si na tom. Proto jsem mu balón dal," prozradil 22letý útočník. Ten přitom zahrával předchozích 11 penalt PSG.

Pro více informací sledujte Nova Sport i na instagramu.

Extraliga: Kometa venku zdolala Liberec 4:2

Bílí tygři šli na domácím kluzišti do vedení, když hned ve 4. minutě využil přesilovku Jaroslav Vlach. Ve druhé třetině se ale o slovo přihlásili hosté, prvně srovnal Zaťovič (23.) a v polovině zápasu poslal Kometu do vedení Zbořil (30.). V poslední části upravil na 3:1 při vlastním oslabení Daniel Rákos (44.). V závěru ale utkání zdramatizoval Ivan, který v 58. vstřelil kontaktní gól. Na to ale vzápětí odpověděl opět Rákos (58.), který pojistil výhru Brna gólem na 4:2. Liberec po prohře sestoupil na 13. místo tabulky, Kometa naopak po bodovém zisku vystoupala na 9. příčku.

Karviná v Ďolíčku podlehla Bohemce 0:3 a stále čeká na první výhru sezóny

O měsíc odloženou dohrávku 13. kola Fortuna ligy přesvědčivě ovládli fotbalisté Bohemians, na domácím trávníku v Ďolíčku deklasovali hosty z Karviné 3:0. Klokani šli do vedení dvěma góly v rychlém sledu. Prvně se v 22. minutě trefil Puškáč a o dvě minuty zvyšoval Köstl. V 81. minutě pak na konečný stav upravil Necid. Bohemka si výhrou po debaklu 0:6 s Plzní zlepšila náladu, to Karviná se nadále trápí a stále čeká na první výhru sezóny, s Teplicemi sdílí poslední místo tabulky.