Fotbal

Messi napodobil vršovický dloubák popáté. Má co dohánět, říká Panenka

Argentinský fotbalový mág Lionel Messi opět pro jednou šokoval svět. V úterním zápase Ligy mistrů napodobil legendárního českého fotbalistu Antonína Panenku, a to už popáté ve své kariéře. "Pořád má co dohánět, já jich dal kolem třiceti," vtipkovala pro televizi Nova legenda pražské Bohemky.

Pařížský klub bojoval v úterním zápase Ligy mistrů na domácím hřišti s německým Lipskem a po sedmdesáti minutách byl stav duelu vyrovnaný. Poté ale přišla penalta, kterou proměnil Lionel Messi. Stylem, který se ve světovém fotbalu nazývá Panenka kick. Čtyřiatřicetiletý Messi to udělal již popáté ve své kariéře. 

"Já už jsem to měl připravené dva roky dopředu. Nemohl jsem ale tušit, že to bude ve finále mistrovství Evropy," prozradil exkluzivně pro TV Nova Panenka. "Procento této penalty mám na 99,9 %. Nepovedlo se mi to jednou, a to bylo v přípravném zápase ve Vodňanech, kde jsme hráli s Bohemkou. Hodně pršelo a brankář nechtěl skočit k tyčce," zavzpomínal s úsměvem Panenka.

Úplně poprvé se Messi vršovickým dloubákem prosadil v roce 2015, kdy skóroval na domácím hřišti proti Getafe na Nou Campu. Tehdy otevřel skóre zápasu a dal vzpomenout na legendárního českého fotbalistu úplně poprvé. 

Podruhé se to Messimu povedlo o další dva roky později, a to opět na domácím hřišti v rámci La Ligy proti Villarrealu. Vršovický dloubák předvedl na startu poslední desetiminutovky za stavu 3:1. Měl tedy prostor na frajeřinku, utkání bylo totiž téměř rozhodnuté. 

Související obsah

Potřetí a úplně poprvé v Lize mistrů se Messi prosadil jako Antonín Panenka v domácím utkání s francouzským Lyonem. V osmifinále play-off otevřel skóre, Barcelona nakonec vyhrála 5:1 a postoupila do další fáze nejkvalitnější klubové soutěže světa. 

Naposledy v dresu Barcelony se Messi trefil ve šlágru proti Atléticu Madrid. Gól dával v padesáté minutě za stavu 1:1 a šlo o jeho sedmistý gól v profesionální kariéře. Další gól přidal až v dresu PSG, a to v posledním utkání Ligy mistrů proti Lipsku.


"Vždycky mě potěší, když někdo předvede penaltu, kterou jsem kdysi kopnul já. Ještě více mě těší, když to udělá jeden z nejlepších fotbalistů světa, už to takhle udělal i Ronaldo. Messi to provedl již pětkrát, což je celkem velká odvaha. Pořád má co dohánět, já jich dal kolem třiceti. Ze všech jeho pokusů byl tento asi nejlepší," řekl pro TV Nova Antonín Panenka.

Podívejte se Messiho vršovický dloubák proti Lipsku:

​"Jsem strašně pyšný, šťastný a hrdý, že jsem tu penaltu takto kopnul, aniž bych tušil, že tento kop někdy vejde do fotbalové historie. To mě nikdy nenapadlo, ale kdykoliv se to ve světě stane, hned to má název Panenka kick. Krásná věc. Na druhou stranu si lidé nepamatují ty další skvělé věci, které jsem dokázal. Penalta všechny ty přihrávky, góly a akce přehlušuje,“ zakončil Panenka.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události