Další sporty

Parkurové Global Champions jde do finále, vítěze poznáme na Slovensku

Parkurová série Global Champions vyvrcholí před Prague Playoffs ve slovenském Šamoríně. Původně se mělo jet v americkém New Yorku a čínské Šanghaji. Na jihozápadě Slovenska se bude konat dvojko, ze kterého vzejdou vítězové žebříčků týmové ligy a túry jednotlivců.

Závody se uskuteční v resortu X-bionic Sphere v datumech mezi 15. – 17. října a 21. – 23. října. Na startu závodu bude chybět Ben Maher, který je společně s Oliverem Robertem na prvním místě se ziskem shodných 228 bodů. Druhý jmenovaný se tak před posledním závodem může dostat do trháku. 

Velkou soupeřkou ovšem může být Edwina Topsová-Alexandrová, která chce zaútočit na pozici lídra Longines Global Champions Tour. Pokud by letošní ročník vyhrála, zapsala by se do historie seriálu jako první jezdec, jenž získal titul šampiona LGCT třikrát. Stejná situace je u Brita Mahera, který v Tokiu získal zlatou medaili. 

Související obsah

Mezi favority patří i aktuální světová jednička Peter Fredricson ze Švédska. V Šamoríně se představí i Prague Lions s Annou Kellnerovou, kterou doplňuje nizozemský kolega Leopold van Asten. První část soutěže GCL proběhne v pátek od 18:20, druhá pak zahájí v sobotu od 15:30. Grand Prix LGCT je naplánována od 19:10.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události