Satoranský na úvod sezóny dvakrát asistoval, Krejčí debutoval v NBA

Druhým hracím dnem pokračovala nejslavnější basketbalová soutěž NBA, která nabídla hned jedenáct utkání. Tomáš Satoranský v premiéře za Pelicans dvakrát asistoval, za Oklahomu debutoval druhý Čech Vít Krejčí. Oba celky ale na úvod jasně prohrály.

New Orleans v sestavě se Satoranským vyzvalo vítězný tým Východní konference z minulé sezóny a čekalo se těžké utkání. Pelicans se v prvních dvou čtvrtinách sice drželi, ale Philadelphia postupně odskakovala a nakonec triumfovala. 76ers v Louisianě vyhráli o dvacet bodů.

Satoranský na palubovce strávil necelých devět minut, ale žádný bod se mu zaznamenat nepovedlo. Na jeho kontě svítí dva doskoky a dvě asistence. Vysněnou premiéru má za sebou také Vít Krejčí, který od léta působí v Oklahomě, ale i ta potkala velice silného soupeře.

Jednadvacetiletý strakonický rodák nenastoupil v přípravě vinou víza. Na palubovce tak strávil necelé čtyři minuty, dopomohl jediným doskokem. Thunder hráli pro změnu proti vítězi Západní konference z minulé sezóny. Utah tým Víta Krejčího porazil o jednadvacet bodů.

NBA: LA Lakers porazili Boston rozdílem 15 bodů

LeBron James se postaral o 30 bodů, jeho parťák Westbrook přispěl 24 body. Nejproduktivnějším hráčem byl ale ve službách Celticu Jayson Tatum, který dal 34 bodů. Přesto Boston na Lakers nestačil rozdílem 15 bodů. Výsledky: LA Lakers – Boston Celtics 117:102, San Antonio Spurs – NY Knicks 108:121, Dallas Mavericks – Brooklyn Nets 99:102

Hokejová Sparta v prvním utkání čtvrtfinále Ligy mistrů padla s Rögle

Jediným českým čtvrtfinálovým účastníkem hokejové Ligy mistrů je pražská Sparta, která vyzvala v Holešovicích švédské Rögle. Celek Josefa Jandače sice od druhé minuty vedl, ale nakonec prohrál 2:5 a v odvetě bude muset dohánět tříbrankové manko. V Ängelholmu se hraje za týden.