Legendární Fedor je zpátky! V Rusku bude bojovat o čtyřicátou výhru v kariéře

O víkendu se po dvou letech postaví do klece legendární zápasník MMA Fjodor Jemeljaněnko, kterému je 45 let a patří mezi nejlepší zápasníky v historii bojových sportů. V domovském Rusku jej čeká Timothy Johnson a čeká se velká show.

The Last Emperor neboli Poslední Císař jde v pětačtyřiceti letech do klece, a to po dvou letech. Fjodor Jemeljaněnko patří mezi největší legendy bojových sportů a MMA v celé historii. Během své kariéry nastoupil do pětačtyřiceti profesionálních zápasů a jen v šesti případech na svého soupeře nestačil. 

Patnáctkrát svého soupeře porazil knokautem a ve stejném počtu případů vyhrál na submisi. Sám byl knokautován ve své kariéře celkem pětkrát, naposledy v lednu roku 2019 v utkání s Ryanem Baderem. Hned několik serverů věnujících se bojovým sportům jej uvedlo do síně slávy. 

Fedor má ve své kariéře naprosto neuvěřitelnou statistiku. Od roku 2001 do podzimu roku 2009 nastoupil do celkem osmadvaceti zápasů a ani jednou neprohrál! MMA Fighting a několik dalších serverů jej nazvalo v té době zápasníkem celé dekády. Zápas s elitním Mirkem Filipovičem z roku 2005 byl zvolen zápasem roku. 

Jemeljaněnko působil v organizacích Rings, Pride, Strikeforce, M-1, Rizin a naposledy Bellator, kde se utká i o tomto víkendu s Timothym Johnsonem. Fedor byl Chuckem Norrisem či Mikem Tysonem nazván nejlepším zápasníkem MMA v historii. Rozhodčí John McCarthy zase pronesl, že Rus měl pro MMA stejný dopad jako Gretzky pro hokej, Pelé pro fotbal či Ali pro box. 

Související obsah

​​Analytik Jack Slack o něm pronesl: "Jen velmi málo mužů může tvrdit, že má olympijské judo na parádní úrovni a stále je schopno překonat nejlepšího kickboxera v historii MMA." V současné době se Fedor angažuje i v ruské prezidentské radě pro fyzickou zdatnost a sport. 

Akce Bellator 269 se koná v ruské Moskvě, hlavním zápasem je právě boj Fedora s šestatřicetiletým Američanem Johnsonem. Celý sobotní galavečer vysílá stanice Nova Sport 2 a Voyo, začátek je naplánován po devatenácté hodině.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

NBA: Memphis Grizzlies slaví pátou výhru v řadě, Miami porazili 106:90

Grizzlies vyhráli už popáté v řadě a v Západní konferenci drží průběžné čtvrté místo. K výhře nad Miami Heat přispěli Bane a Brooks shodně 21 body. Výsledky NBA: Miami–Memphis 90:105, Detroit–Oklahoma 103:114, Charlotte–Philadelphia 123:127, Indiana–Washington 116:110, Chicago–Denver 109:97, Milwaukee–Cleveland 112:104, Minnesota–Atlanta 110:121, Phoenix – San Antonio 108:104, Golden State Warriors – Orlando 126:95, Portland – LA Clippers 90:102

Krátká zpráva

Everton otočil utkání s Arsenalem a ukončil sérii nezdarů

Posledním duelem patnáctého kola Premier League byl souboj mezi Evertonem a Arsenalem. Hosté vedli po brance Ødegaarda 1:0, ale Richarlison v 79. minutě srovnal, aby ve druhé minutě nastavení otočil stav duelu Gray. Everton tak po dlouhé době vyhrál a posunul se na dvanácté místo Premier League.