Fotbal

Karviná je v karanténě, fotbalová asociace odkládá zápasy

Fotbalisté prvoligové Karviné jsou v karanténě po nařízení Krajské hygienické stanice Moravskoslezského kraje. Fotbalová asociace se rozhodla odložit následující dva zápasy, které MFK mělo sehrát s Baníkem Ostrava a poté proti Bohemians.

Podle středečních informací deníku Sport měla Karviná ve svém týmu 14 nakažených, ale LFA i Baník Ostrava nesouhlasili s odložením zápasu, který se hraje již o víkendu. Nyní ale přišlo stanovisko od organizace české nejvyšší fotbalové ligy, která jednala na základě informací hygienické stanice. 

Odkládá se utkání s Baníkem Ostrava a také venkovní duel s pražskou Bohemkou. Náhradní termín zatím není znám. Karviná je po jedenácti kolech na posledním místě se ziskem čtyř bodů a aktuální situace jim ale vůbec nepomáhá.

Související obsah

"Každý klub před aktuální sezónou zaslal jmenný seznam 30 členů svého družstva. Podle ustanovení v Rozpisu celostátních soutěží může řídící orgán soutěže odložit zápas ve chvíli, kdy z tohoto seznamu zůstane klubu po uvalení karanténních opatření a izolace nemocných osob méně než 13 hráčů do pole a jeden brankář," vysvětloval Štěpán Hanuš, ředitel komunikace profesionálních soutěží.

"MFK Karviná má v současné chvíli podle dokumentů vydaných místně příslušnou hygienickou stanicí mimo hru 20 hráčů (z toho šest v izolaci a čtrnáct v karanténě). Proto LFA vyhověla žádosti karvinského klubu o odložení nejbližších dvou zápasů FORTUNA:LIGY," zní také v prohlášení Ligové fotbalové asociace.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

NBA: Memphis Grizzlies slaví pátou výhru v řadě, Miami porazili 106:90

Grizzlies vyhráli už popáté v řadě a v Západní konferenci drží průběžné čtvrté místo. K výhře nad Miami Heat přispěli Bane a Brooks shodně 21 body. Výsledky NBA: Miami–Memphis 90:105, Detroit–Oklahoma 103:114, Charlotte–Philadelphia 123:127, Indiana–Washington 116:110, Chicago–Denver 109:97, Milwaukee–Cleveland 112:104, Minnesota–Atlanta 110:121, Phoenix – San Antonio 108:104, Golden State Warriors – Orlando 126:95, Portland – LA Clippers 90:102

Krátká zpráva

Everton otočil utkání s Arsenalem a ukončil sérii nezdarů

Posledním duelem patnáctého kola Premier League byl souboj mezi Evertonem a Arsenalem. Hosté vedli po brance Ødegaarda 1:0, ale Richarlison v 79. minutě srovnal, aby ve druhé minutě nastavení otočil stav duelu Gray. Everton tak po dlouhé době vyhrál a posunul se na dvanácté místo Premier League.