Fotbal

Karviná má několik nakažených covidem. Chce odklad duelu s Baníkem

Karviná má několik nakažených covidem. Chce odklad duelu s Baníkem
Fotbalisté Karviné v souboji s Plzní Zdroj: Profimedia

Prvoligová Karviná musí řešit obrovské problémy. Podle informací deníku Sport má v kádru hned 14 hráčů nakažených koronavirem a pozitivně testovaný byl i téměř celý realizační tým.

Vedení karvinského celku tak žádá o odklad sobotního duelu s Baníkem. Jenže Ligová fotbalová asociace (LFA) ani ostravský celek s odkladem podle všeho nesouhlasí. Čeká se na vyjádření hygieny. Jedinou dobrou zprávou tak je to, že nikdo z nakažených není v nemocnici.

S takovým počtem nakažených musela Karviná sáhnout k úpravě přípravy. Společné tréninky jsou momentálně zrušeny a zdraví hráči trénují v domácím prostředí.

Související obsah

​Z realizačního týmu je nakažena i nová trenérská dvojice Bohumil Páník a Jan Somberg, ale také sportovní ředitel klubu Lubomír Vlk, jenž vedl tým do posledního utkání proti Olomouci.

Karviná měla s nákazou problémy už loni v červenci a vypadá to, že se celá situace opakuje. O osudu nadcházejících zápasů tak musí rozhodnout hygiena a následně LFA.

Koronavirus trápil sportovce i na olympijských hrách v Tokiu. A nevyhnul se ani českým basketbalistům:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

České házenkářky se o překvapení nepostaraly. Na úvod MS nestačily na Němky

Česká házenkářská reprezentace odstartovala mistrovství světa prohrou s favorizovaným Německem v poměru 21:31. Nejlepší českou střelkyní byla Dominika Zachová, která se trefila čtyřikrát. V dalším utkání hrají svěřenkyně Jana Bašného s Maďarskem.