Třinci stačil na vítězství jediný gól, Pardubice překvapivě padly

Zdroj: Alexandr Satinský / MAFRA / Profimedia

Hokejová extraliga má za sebou 16. kolo. A mistr z Třince je po něm v čele soutěže, když si připsal třetí výhru v řadě. tentokrát vyhrál na ledě Českých Budějovic. Překvapivé je pak porážka Pardubic, které podlehly Plzni. Pokračuje obrovská krize Liberce.

Třinci v Českých Budějovicích stačila k vítězství jediná branka, kterou obhájce titulu vstřelil už v první třetině a zasloužil se o ní Erik Hrňa. Oceláři jsou tak včele o tři body před Hradcem Králové. Právě ten si na domácím ledě poradil vcelku snadno s Libercem v poměru 4:1. Bílí tygři tak prohráli už svůj desátý z posledních jedenácti duelů a je až 13.

Na třetím místě jsou kvůli horšímu skóre Pardubice. Ty po výhře na Spartě ale nestačily na Plzeň, když Západočechům podlehly 2:3. Body opět nezískal Zlín, který podlehl Litvínovu 1:2 a stále čeká na první tříbodové vítězství.

​Prohrálo opět i Kladno, tentokrát na širokém vítkovickém kluzišti. K bodům nepomohl ani Jaromír Jágr a po 60 minutách tak svítil na kostce finální výsledek 2:1 pro domácí.

Páteční výsledky 16. kola Tipsport extraligy:

České Budějovice - Třinec 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Branka a nahrávka: 17. Hrňa (M. Doudera).

Litvínov - Zlín 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 25. P. Zdráhal (Estephan, Jarůšek), 42. Demel (P. Straka) – 60. O. Flynn (O. Němec).

Plzeň - Pardubice 3:2 (0:0, 0:0, 3:2)
Branky a nahrávky: 50. G. Thorell (Dzierkals, Čerešňák), 51. Dzierkals (Blomstrand), 55. Blomstrand (G. Thorell) – 47. Říčka, 59. Paulovič (Košťálek, J. Mikuš).

Vítkovice - Kladno 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 2. J. Hruška (Marosz), 19. M. Kalus (R. Bondra, Dej) – 29. Pitule (M. Beran, Ondřej Bláha).

Mountfield HK - Liberec 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 8. Perret (Lev), 15. Jergl (Kevin Klíma), 39. Jergl (Kevin Klíma, McCormack), 56. Smoleňák – 21. Filippi (M. Rosandić).

Český hokej prožívá aktuálně těžké období. Na svazu skončil Slavomír Lener:

Extraliga: Kometa venku zdolala Liberec 4:2

Bílí tygři šli na domácím kluzišti do vedení, když hned ve 4. minutě využil přesilovku Jaroslav Vlach. Ve druhé třetině se ale o slovo přihlásili hosté, prvně srovnal Zaťovič (23.) a v polovině zápasu poslal Kometu do vedení Zbořil (30.). V poslední části upravil na 3:1 při vlastním oslabení Daniel Rákos (44.). V závěru ale utkání zdramatizoval Ivan, který v 58. vstřelil kontaktní gól. Na to ale vzápětí odpověděl opět Rákos (58.), který pojistil výhru Brna gólem na 4:2. Liberec po prohře sestoupil na 13. místo tabulky, Kometa naopak po bodovém zisku vystoupala na 9. příčku.

Karviná v Ďolíčku podlehla Bohemce 0:3 a stále čeká na první výhru sezóny

O měsíc odloženou dohrávku 13. kola Fortuna ligy přesvědčivě ovládli fotbalisté Bohemians, na domácím trávníku v Ďolíčku deklasovali hosty z Karviné 3:0. Klokani šli do vedení dvěma góly v rychlém sledu. Prvně se v 22. minutě trefil Puškáč a o dvě minuty zvyšoval Köstl. V 81. minutě pak na konečný stav upravil Necid. Bohemka si výhrou po debaklu 0:6 s Plzní zlepšila náladu, to Karviná se nadále trápí a stále čeká na první výhru sezóny, s Teplicemi sdílí poslední místo tabulky.