Šílenství v Ligue 1! Fanoušci zasypali hřiště desítkami světlic

Předehrávka 11. kola Ligue 1 mezi St. Étienne a Angers si musela na start počkat. Ještě před úvodním výkopem zasypali domácí příznivci hřiště obrovským množstvím pyrotechniky a sudí musel začátek odložit.

Už při nástupu hráčů zasypali domácí fanoušci hřiště několika desítkami světlic a z tribun se ozývaly i silné rány dělbuchů. Celé hřiště zaplavil obrovský dým a bylo jasné, že se jen tak nezačne.

Navíc světlice poškodila i síť u jedné z branek. Kolem postranní čáry se rozprostřeli těžkooděnci a rozhodčí poslal hráče do kabin. Podle všeho šlo o protest domácích příznivců proti trenéru Puelovi a výkonům týmu v dosavadním průběhu Ligue 1.

​Protest navíc doprovodil také obrovský transparent, ve kterém diváci žádají rezignaci trenéra Clauda Puela do 24 hodin. Zápas nakonec začal s hodinovým zpožděním. St. Étienne je po deseti kolech na posledním místě, když v dosavadním průběhu získalo pouze čtyři body.

Extraliga: Kometa venku zdolala Liberec 4:2

Bílí tygři šli na domácím kluzišti do vedení, když hned ve 4. minutě využil přesilovku Jaroslav Vlach. Ve druhé třetině se ale o slovo přihlásili hosté, prvně srovnal Zaťovič (23.) a v polovině zápasu poslal Kometu do vedení Zbořil (30.). V poslední části upravil na 3:1 při vlastním oslabení Daniel Rákos (44.). V závěru ale utkání zdramatizoval Ivan, který v 58. vstřelil kontaktní gól. Na to ale vzápětí odpověděl opět Rákos (58.), který pojistil výhru Brna gólem na 4:2. Liberec po prohře sestoupil na 13. místo tabulky, Kometa naopak po bodovém zisku vystoupala na 9. příčku.

Karviná v Ďolíčku podlehla Bohemce 0:3 a stále čeká na první výhru sezóny

O měsíc odloženou dohrávku 13. kola Fortuna ligy přesvědčivě ovládli fotbalisté Bohemians, na domácím trávníku v Ďolíčku deklasovali hosty z Karviné 3:0. Klokani šli do vedení dvěma góly v rychlém sledu. Prvně se v 22. minutě trefil Puškáč a o dvě minuty zvyšoval Köstl. V 81. minutě pak na konečný stav upravil Necid. Bohemka si výhrou po debaklu 0:6 s Plzní zlepšila náladu, to Karviná se nadále trápí a stále čeká na první výhru sezóny, s Teplicemi sdílí poslední místo tabulky.