Fotbal

Krev, násilí i psí kousance! Zápas Feyenoordu a Unionu zkazily výtržnosti

Krev, násilí i psí kousance! Zápas Feyenoordu a Unionu zkazily výtržnosti
Fanoušci Unionu Berlín při pochodu na stadion Feyenoordu. | Zdroj: 9gag/Profimedia.cz

Radikální fanoušci opět úřadovali! Čtvrteční zápas Evropské konferenční ligy mezi Feyenoordem a Unionem Berlín poznamenaly výtržnosti fotbalových chuligánů. Ti o sobě dali vědět už den před utkáním, kdy příznivci Rotterdamu napadli představitele berlínského celku. Samotný duel skupiny E, v níž hraje i pražská Slavia, zase provázelo řádění německých fans. V noci na pátek se navíc oba tábory střetly v jedné z městských čtvrtí.

Že mají Feyenoord i Union vášnivé fanoušky, se už několikrát potvrdilo. Teď se však příznivci obou celků ukázali v hodně negativním světle. Zápas skupiny E v Evropské konferenční lize totiž narušila řada výtržností.

Nizozemská policie musela řešit nepříjemný incident už v předvečer zápasu. Představitelé berlínského Unionu v čele s jeho prezidentem Dirkem Zinglerem totiž byli podle informací Dutch News při večeři v restauraci napadeni několika radikálními fanoušky Feyenoordu.

Ti po členech vedení Unionu neváhali házet židle ani jiné předměty. Skupina se musela krýt v útrobách restaurace, a jedna žena byla dokonce zraněna a odvezena do nemocnice. Policisté následně zadrželi pětadvacetiletého muže. Podle německého listu Berliner Kurier se na násilné akci podílelo až pětadvacet lidí.

"Naštěstí nedošlo k žádnému vážnému zranění. Nepočítáte s tím, že by se něco takového mohlo stát. Obzvlášť když byla skupina z jedné třetiny složená z žen a nechyběli ani starší lidé," uvedl mluvčí Unionu Christian Arbeit pro AP News.

Feyenoord se na svých webových stránkách od chování svých fanoušků distancoval. "Jsme toho názoru, že bitva mezi oběma kluby patří na hřiště a nikdy by se neměla odehrávat jinde ani jinak. Pro lidi, kteří si myslí něco jiného, v klubu není místo," převzal jeho stanovisko list The Sun.

Související obsah

​Tím to ale neskončilo. Nepříjemnosti se objevily už před utkáním. Pochod berlínských fanoušků na stadion provázely násilnosti. Malá skupina chuligánů prý napadla příslušníky místní policie. Ta musela využít i policejního psa, který při zásahu pokousal tři lidi a omylem také jednoho policistu. Někteří chuligáni museli být ošetřeni, protože utrpěli krvavá zranění. Nechyběla ani pyrotechnika.

Řada návštěvníků z řad hostujícího celku se navíc údajně nedostala na stadion včas. Podle informací dorazili ke vstupům pozdě a kontrola očkování na covid tak nemohla být provedena tak, aby byli vpuštěni do ochozů ještě před výkopem.

Související obsah

"Z našeho pohledu šlo o katastrofální a neakceptovatelnou situaci. Několik stovek fanoušků se vstupenkami se nedostalo až do poločasu na stadion. Něco muselo být špatně," řekl mluvčí Unionu pro klubový web.

Po zápase, v němž domácí celek zvítězil nad Unionem 3:1, došlo k potyčce i mezi příznivci obou týmů ve čtvrti Lombardijen. Kvůli násilnostem bylo údajně zadrženo přibližně šest desítek osob.

K výtržnostem mezi fanoušky došlo i po zápase Arnhemu proti Nijmegenu, při kterém se v části stadionu zřítila tribuna: 

TN.CZ
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události