Fotbal

Upřímná zpověď bývalého hráče United: Ve třinácti jsem byl sexuálně zneužit

Upřímná zpověď bývalého hráče United: Ve třinácti jsem byl sexuálně zneužit
Patrice Evra | Zdroj: Profimedia

O zajímavé pozdvižení se postaral bývalý fotbalový obránce Patrice Evra, který nejvíce proslul svým angažmá ve slavném Manchesteru United. Ve své autobiografii "I Love This Game" se svěřil s tím, že byl ve třinácti letech sexuálně zneužit.

Stříbrný medailista z evropského šampionátu v roce 2016, pětinásobný vítěz Premier League a držitel titulu v Lize mistrů z roku 2008 nasoukal všechny své myšlenky a zážitky do jedné knihy, která právě vychází. Jmenuje se "I Love This Game" a mimo fotbalových věcí nechal Evra nakouknout i do osobního života. 

Rodák ze senegalského Dakaru, který nastoupil do osmi desítek utkání za francouzskou reprezentaci, popisuje nepříjemnou situaci z dospívání. Ve svých třinácti letech měl být sexuálně zneužit učitelem. Zároveň pronesl, že neuvažoval o tom, že by dotyčného člověka žaloval. 

Související obsah

Čtyřicetiletý fotbalista pronesl, že nebylo jednoduché o tom mluvit. Ještě těžší byla komunikace s jeho matkou, které to řekl teprve dva týdny zpátky. "Samozřejmě, že z toho byla zničená," pronesl Evra. "Nechci, aby lidé cítili lítost. Je to složitá situace. Matka tohle nechce nikdy slyšet od vlastního dítěte," dodal také dvojnásobný vítěz Serie A.

"Byl to pro ni obrovský šok a měla vztek. Zároveň dodala, že ji to mrzí," pronesl rodák z Dakaru. "Pokračovala: Nemusíš to dávat do knihy, je to tvé soukromí. Odpovídal jsem: Mami, to není jen o mně, ale o ostatních dětech. S tím už souhlasila a můj postoj pochopila," zakončil Evra.


Evra si během kariéry zahrál v Manchesteru United po boku Cristiana Ronalda, který v dresu Red Devils nadále válí:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události