Motorsport

Povedená kvalifikace Filipa Salače! Český závodník v neděli odstartuje druhý

Naprosto skvělým výsledkem se prezentoval český jezdec Filip Salač při kvalifikaci na okruhu Marca Simoncelliho. Pražský rodák skončil na druhém místě a v nedělním závodě bude startovat z lukrativní pozice.

Český jezdec měl v posledních závodech velikou smůlu a v nadějně rozjetých podnicích spadl či propadl startovním roštem. Nyní se ale možná všechno nahradil. V sobotní kvalifikaci dojel v italském Emilia-Romagna na druhém místě, rychlejší byl pouze Niccolo Antonelli.

Salač na domácího závodníka ztratil 0,611 setin sekundy a v neděli odstartuje z druhého místa. Největší favorit Pedro Acosta dojel na pátém místě. Závod kategorie Moto3 startuje v 11:00 a živě jej můžete sledovat na stanici Nova Sport a Voyo.