Fotbal

Dres Messiho pořád mám, El Clásico vyhraje Real, myslí si Petržela

Nedělní bitva gigantů mezi Barcelonou a Realem Madrid se pomalu blíží. Jak ale utkání vidí současný hráč Slovácka Milan Petržela, který ještě v dresu plzeňské Viktorie nastoupil proti oběma celkům v Lize mistrů?

Milane, jste jeden z mála českých fotbalistů, kteří měli tu čest nastoupit proti Barceloně i Realu Madrid. Vzpomenete si na tyto zážitky často?
"Vzpomínám na to často a rád. Není to věc, která se stává každý týden. Jsem rád, že jsem něco takového mohl prožít."

První duel jste odehrál přímo na slavném Camp Nou. Jaké bylo pro relativně nezkušený plzeňský tým nastupovat před bouřícím hledištěm na jednom z nejslavnějších stadionů světa?
"V Plzni jsme měli tak úžasnou partu, že jsme si to ani nepřipouštěli. Když jsme přijeli, tak jsme čučeli s otevřenou pusou. Šli jsme do toho s tím, že nemáme co ztratit. Povedlo se nám uhrát poměrně dobrý výsledek."

Médii tehdy oběhla příhoda ohledně výměny dresů s Lionelem Messim. Jak to tehdy bylo? Máte dres pořád u sebe?
"Dres mám u sebe. Novináři tehdy psali, že by si dres měl vyměnit Vašek Pilař. Ale neměl vůbec problém s tím, že jsem si ho vyměnil já. Prostě jsme šli o poločase do šatny a já jsem se ho zeptal, jestli si se mnou vymění dres. Zareagoval naprosto perfektně a dres si se mnou vyměnil."

Související obsah

V domácí odvetě jste měl za bezbrankového stavu obrovskou možnost skórovat. Jak často vám tato situace proběhla hlavou?
"Tuto situaci mám na talíři poměrně často. Když už na to nějakým způsobem zapomenu, tak mi to někdo z lidí vždycky připomene. I kluci ze Slovácka mi říkali, že byli tenkrát na stadionu. Ten únik mi pořád někdo připomíná."

Hattrick v tom zápase dal Lionel Messi. Jak jste ho vnímal? A jak moc podle vás Barceloně chybí?
"Vnímal jsem ho už z předešlého zápasu. Je to pan fotbalista. On nepotřebuje nějak extra běhat. I rozcvička od něj byla vlažnější. On k tomu má prostě takový přístup. Ale na hřišti je znát. Je hodně nepříjemný a gólový. Je těžké se na něj připravit. Soupeři s ním mají opravdu hodně práce. Myslím, že Barceloně hodně chybí. Byl to její symbol a bude hodně těžké ho nahradit."

O pár let později jste se utkali také s Realem. Doma porážka 0:5, ale venku jste sahali po bodu. Vzpomenete si i na tento dvojzápas?
"Na ty zápasy si vzpomínám. U nich jsme sehráli poměrně dobrý zápas. Od bodu jsme nebyli moc daleko. Zápas doma nám ale otevřel oči a dostali jsme bůra. Ale rád vzpomínám na časy, kdy jsme tam přijeli, měli jsme předzápasový trénink, a jak tam bylo všechno krásné, čisté a nové. I hráči se k nám chovali hezky. Pozdravili nás a popřáli nám hodně štěstí. Ačkoliv jsou to obrovské hvězdy, tak byli opravdu slušní."

Související obsah

Zápasy se kterým soupeřem pro vás byly větším zážitkem a vzpomínkou?
"Oba zápasy jsou pro mě hodně vysoko postavené. Ale o malinko víc vzpomínám na Real. Chovali jsme k nám opravdu perfektně a na to jejich zázemí jsem opravdu koukal s otevřenou pusou. Je neuvěřitelné, co všechno jim klub obstará. Získali si také moje fanouškovské srdce. A to hlavně tím jejich přístupem k nám. Od té doby je hodně sleduju."

Jak vidíte výsledek nedělního utkání?
"El Clásico bývá většinou vyrovnané, ale teď je na tom o něco lépe Real. Barcelona stále hledá ideální sestavu a mají svoje problémy. Myslím, že by toho Real mohl využít a porazit je."

Vy se Slováckem jste načali úctyhodný podzim. Rodí se na Moravě štika po vzoru Plzně z před deseti let? Čekají také Slovácko souboje s těmito giganty?
"To by byla velká slova, kdybych řekl, že jo. Jsme malinký klub a jedeme si aktuálně na pohodové vlně. Máme dobré výsledky, děláme body a začíná se to i líbit fanouškům, kteří říkají, že hrajeme dobrý fotbal. To je pro nás důležité. Určitě ale nechci říct, že jsme štika ligy. Ale kdyby se to povedlo, bylo by to hezké."

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události