Slovácko zvítězilo gólem v nastavení a jde před Spartu. Zabral i Liberec

Radující se fotbalisté Slovácka Zdroj: Profimedia

Česká nejvyšší fotbalová soutěž nabídla v sobotu pouze tři zápasy. Původně se měly odehrát čtyři duely, ale zápas Karviné s Ostravou je odložený kvůli koronaviru v týmu domácích. Ve 12. kole se tak raduje z vítězství Liberec a Slovácko. Bez branek skončilo střetnutí mezi Pardubicemi a Zlínem.

Slovácko přivítalo na stadionu Miroslava Valenty pražské Bohemians. A domácí byli jednoznačně lepším celkem. Už v prvních 45 minutách si vypracovali několik velkých šancí, Bačkovský Pražany držel nad vodou. Na začátku druhého poločasu sice hosté mohli jít do vedení, ale tentokrát se blýskl parádním zákrokem Nguyen.

Pokračoval útočný fotbal a oba týmy měly několik příležitostí ke skórování. A když už to vypadalo, že zápas skončí nerozhodně, tak rozhodl Rigino Cicilia, ke kterému propadl Sadílkův centr. Slovácko se tak před nedělními zápasy posunulo na druhé místo před Spartu.

​Po dvou porážkách uspěl Liberec, který si na stadionu U Nisy poradil s Olomoucí 2:0. Mezi ligové střelce se poprvé zapsal Christián Frýdek. Tečku na 2:0 dal Júsuf Hilál. Poslední odehraný zápas mezi Pardubicemi a Zlínem skončil bez branek.

Sobotní výsledky 12. kola Fortuna ligy:

Liberec - Sigma Olomouc 2:0 (1:0)
Branky: 15. Ch. Frýdek, 58. Júsuf Hilál (pen.).

Pardubice - Zlín 0:0

Slovácko - Bohemians 1:0 (0:0)
Branka: 90+3. Cicilia.

Karviná - Ostrava (odl.)

Milan Petržela se rozpovídal o nadcházejícím El Clásicu i o zápasech, které odehrál proti Realu Madrid a Barceloně:

České házenkářky se o překvapení nepostaraly. Na úvod MS nestačily na Němky

Česká házenkářská reprezentace odstartovala mistrovství světa prohrou s favorizovaným Německem v poměru 21:31. Nejlepší českou střelkyní byla Dominika Zachová, která se trefila čtyřikrát. V dalším utkání hrají svěřenkyně Jana Bašného s Maďarskem.