Vladař v premiéře za Calgary zapsal výhru a přihrávku. Vaněček střídal

Daniel Vladař Zdroj: Profimedia

Sobotní program NHL nabídl dva zápasy v příznivém evropském čase. V duelu Washingtonu s Calgary došlo na souboj dvou českých brankářů - Vítka Vaněčka a Daniela Vladaře. Nakonec se radoval brankář Calgary.

Calgary mělo parádní úvod do zápasu. V 10. minutě se z dorážky prosadil Andrew Mangiapane. O minutu později už to bylo o dvě branky, když z vrcholu pravého kruhu vypálil gólovou ránu Elias Lindholm. Parádní první dvacetiminutovku podtrhl opět Elias Lindholm, který uspěl v oslabení.

Ve druhé třetině už Vaněčka nahradil v brance Samsonov, což Capitals evidentně nakoplo a podařilo se jim srovnat krok. Nejprve v oslabení snížil Jevgenij Kuzněcov a podruhé lovil Vladař kouč ze své sítě po první brance v NHL Martina Fehérváryho. A dvě minuty před koncem druhé části srovnal přesnou střelou Alexandr Ovečkin a zapsal pátý gól v pátém zápase.

​Třetí část už gól nenabídla a šlo se tak do prodloužení. V něm završil hattrick Elias Lindholm, který i trochu se štěstím propasíroval puk mezi betony Samsonova. Ve druhém zápase předvedli parádní obrat hokejisté Rangers. Ti ještě v 55. minutě prohrávali 0:2 s Ottawou, ale třemi góly během tří a půl minut zápas otočili. Filip Chytil v dresu Rangers nebodoval.

Výsledky NHL:

Ottawa Senators - New York rangers 2:3 (1:0, 0:0, 1:3)
Branky a nahrávky: 1. N. Paul (Stützle, C. Brown), 42. Norris – 55. Kreider (Panarin, Zibanejad), 56. R. Lindgren (A. Fox, Kreider), 58. Kreider (Blais, Trouba).

Washington Capitals - Calgary Flames 3:4 pr. (0:3, 3:0, 0:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 23. Kuzněcov, 28. Fehérváry (T. Wilson, Ovečkin), 39. Ovečkin – 10. Mangiapane (Lucic, Hanifin), 11. E. Lindholm (J. Gaudreau), 18. E. Lindholm, 63. E. Lindholm (J. Gaudreau, Vladař).

V nočních zápasech se dokázali prosadit hned tři Češi:

Extraliga: Kometa venku zdolala Liberec 4:2

Bílí tygři šli na domácím kluzišti do vedení, když hned ve 4. minutě využil přesilovku Jaroslav Vlach. Ve druhé třetině se ale o slovo přihlásili hosté, prvně srovnal Zaťovič (23.) a v polovině zápasu poslal Kometu do vedení Zbořil (30.). V poslední části upravil na 3:1 při vlastním oslabení Daniel Rákos (44.). V závěru ale utkání zdramatizoval Ivan, který v 58. vstřelil kontaktní gól. Na to ale vzápětí odpověděl opět Rákos (58.), který pojistil výhru Brna gólem na 4:2. Liberec po prohře sestoupil na 13. místo tabulky, Kometa naopak po bodovém zisku vystoupala na 9. příčku.

Karviná v Ďolíčku podlehla Bohemce 0:3 a stále čeká na první výhru sezóny

O měsíc odloženou dohrávku 13. kola Fortuna ligy přesvědčivě ovládli fotbalisté Bohemians, na domácím trávníku v Ďolíčku deklasovali hosty z Karviné 3:0. Klokani šli do vedení dvěma góly v rychlém sledu. Prvně se v 22. minutě trefil Puškáč a o dvě minuty zvyšoval Köstl. V 81. minutě pak na konečný stav upravil Necid. Bohemka si výhrou po debaklu 0:6 s Plzní zlepšila náladu, to Karviná se nadále trápí a stále čeká na první výhru sezóny, s Teplicemi sdílí poslední místo tabulky.