Hokej

99 střel, 23 gólů a deset hráčů soupeře v poli. Chomutov si v kraji zastřílel

99 střel, 23 gólů a deset hráčů soupeře v poli. Chomutov si v kraji zastřílel
Zdroj: Piráti Chomutov

Nesmírně jednoznačný byl zápas v Krajské lize Ústeckého kraje, kde se v Lovosicích představil ještě nedávno extraligový Chomutov. Ten rozdává jeden debakl za druhým, tentokrát to odnesly Lovosice, za které hrály čtyři obránci a šest útočníků.

Po finančních problémech a dluzích hraje ještě nedávno extraligový Chomutov v Krajské lize, která je až čtvrtou nejvyšší ligou v Česku. Severočeský celek má v týmu několik bývalých hráčů, kteří mají zkušenosti právě z extraligy či Chance ligy. A na výsledcích je to často znát. 

V posledním kole Piráti nastoupili na ledě Lovosic, které jsou na posledním místě Krajské ligy v Ústeckém kraji. Domácí celek navíc nastoupil s deseti hráči v poli, ale střídalo se pouze devět statečných. Chomutovští vyslali na branku Lovosic celkem 99 střel a vstřelili 23 gólů, soupeř se prosadil pouze jednou. 

"V devíti lidech se nedá hrát notabene proti třem lajnám. Navíc se nám den před zápasem zranil hráč, takže šel do zápasu jenom proto, aby nás bylo deset, ale hráli jsme v devíti. A na posledních deset minut odešel ještě jeden, takže jsme tam pak dostali nějakých osm gólů,“ pronesl pro web Chomutova trenér Lovosic Karel Gudera.

​Chomutov již v prvním vzájemném utkání dal Lovosicím na vlastním ledě 19 branek a připsal si první výhru v sezóně. Snadná výhra proti devíti hráčům netěšila ani trenéra Pirátů Kamila Koláčka. "Doufám, že v průběhu soutěže – play-off a baráž – to bude náročnější, aby si kluci museli trochu sáhnout," pronesl pro piratichomutov.cz.

Semifinalista play-off z roku 2017 je po šesti kolech stoprocentní se skóre 92:17. Piráti pouze v jednom utkání nevstřelili deset branek a více, a to v utkání s Kadaní, které skončilo výsledkem 9:4. Se stejným soupeřem se Chomutovští utkají v příštím kole, Lovosice jsou poslední se skóre 22:79. 

V českém svazu ledního hokeje skončil Slavomír Lener:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události