Humbuk v Polsku! Fotbalista přestoupil za tunu brambor

V Polsku dali za hráče místo peněz tunu brambor. Zdroj: Facebook Lubiatowianky Lubiatów

Při fotbalových přestupech obvykle létají vzduchem miliony eur a kluby se předhánějí v tom, kolik za vysněné fotbalisty zaplatí. Zažité pořádky teď byly rozbořeny. Dva polské týmy se totiž dohodly na netradiční přestupové kompenzaci. Klub Czarne Golanka Dolna z jedné z nižších polských soutěží totiž získal Dawída Rybu za tunu brambor. Zelenina následně putovala na dobročinné účely.

Zaplatit za hráče penězi? Ani náhodou. V nižších polských soutěžích si lze pořídit nového fotbalistu třeba za několik balonů. Klub Lubiatowianka Lubiatów ale zašel ještě dál. S Czarne Golanka Dolnou se totiž domluvil na "platbě" zahrnující tunu brambor.

"Bramborovou" nálož vysázel na dřevo za Dawída Rybu, který v Lubiatówu už nějakou dobu působí. Klub se ho ale teď rozhodl získat natrvalo, a tak začal domlouvat přestup. V jednáních byl protějškem lubiatowského šéfa Rafała Karwackého Rybův otec, který kromě působení v klubu pracuje i v místním dětském domově.