Le Classique bez branek. Lyon během deseti minut přišel o dvougólový náskok

Ligue 1 nabídla na úvod nedělního programu zápas mezi Nice a Lyonem. A byl to hodně bláznivý zápas. Lyon v posledních deseti minutách přišel o dvoubrankový náskok a odjel bez bodu. A ty i kvůli tomu, že po šíleném zákroku Kadewereho dohrával v deseti. Jasným šlágrem byl ale souboj Marseille s PSG. Le Classique ale skončilo bez branek.

Lyon se dostal do vedení v 35. minutě. Dlouhý pas za obranu si zpracoval Karl Toko Ekambi, jeho pokus sice prvně vyrazil domácí gólman, ale z dorážky už se prosadil. Po změně stran šel Olympique dokonce do dvoubrankového vedení, když zpoza vápna napřáhl Houssem Aouar a trefil se přesně k tyči.

Ale Nice se vzchopilo a v 81. minutě se po pěkné individuální akci prosadil Júsuf Atál. O čtyři minuty později přišel jeden z klíčových momentů. Kadewere ostře zajel do Da Cunhy a hostující hráč se po červené kartě musel poroučet ze hřiště.

​Po dalším zákroku byla navíc proti Lyonu nařízena penalta, kterou proměnil Andy Delort a bylo to 2:2. Rozhodnutí přišlo ve třetí minutě prodloužení. Přihrávku směřující do vápna proměnil Evann Guessand a Allianz Riviera propukla v extázi. Následně přišel závěrečný hvizd a Nice tak porazilo Lyon 3:2.

Jasný šlágrem 11. kola bylo Le Classique mezi Marseille a PSG. Jako první se radovali hosté. Neymar nastřelil míč před branku, odkud si ho srazil za vlastního gólmana srazil Peres, ale kvůli ofsajdu gól neplatil. Radovali se tak domácí. Po zpracování na středu vápna vypálil následně tvrdě k tyči Milik. Jenže ani jeho gól nebyl kvůli ofsajdu uznán.

Pařížané byli v dalším průběhu aktivnější, ale své šance nevyužili Messi, Mbappé ani Neymar. Po změně stran byl vyloučen Hakimi, který v 57. minutě poslal k zemi Ündera. Marseille ale přesilovku nevyužilo a zápas tak skončil bez branek.

Na sestřih utkání se můžete podívat zde:

Nedělní výsledky Ligue 1:

Nice - Lyon 3:2 (0:1)
Branky: 81. Atál, 89. Delort (pen.), 90+3. Guessand – 35. Toko Ekambi, 69. Aouar.

Lens - Méty 4:1 (2:1)
Branky: 14. Saïd, 37. Saïd, 83. Ganago, 90. Frankowski – 33. de Préville.

Lorient - Bordeaux 1:1 (0:0)
Branky: 76. Laporte – 47. Elis.

Reims - Troyes 1:2 (1:1)
Branky: 6. J. Abdulhamíd – 41. M. Baldé, 65. Chavalerin.

Rennes - Štrasburk 1:0 (0:0)
Branka: 82. Aguerd.

Monako - Montpellier 3:1 (2:0)
Branky: 13. Volland, 17. Ben Yedder, 62. G. Martins – 82. Savanier (pen.).

Marseille - PSG 0:0

Extraliga: Kometa venku zdolala Liberec 4:2

Bílí tygři šli na domácím kluzišti do vedení, když hned ve 4. minutě využil přesilovku Jaroslav Vlach. Ve druhé třetině se ale o slovo přihlásili hosté, prvně srovnal Zaťovič (23.) a v polovině zápasu poslal Kometu do vedení Zbořil (30.). V poslední části upravil na 3:1 při vlastním oslabení Daniel Rákos (44.). V závěru ale utkání zdramatizoval Ivan, který v 58. vstřelil kontaktní gól. Na to ale vzápětí odpověděl opět Rákos (58.), který pojistil výhru Brna gólem na 4:2. Liberec po prohře sestoupil na 13. místo tabulky, Kometa naopak po bodovém zisku vystoupala na 9. příčku.

Karviná v Ďolíčku podlehla Bohemce 0:3 a stále čeká na první výhru sezóny

O měsíc odloženou dohrávku 13. kola Fortuna ligy přesvědčivě ovládli fotbalisté Bohemians, na domácím trávníku v Ďolíčku deklasovali hosty z Karviné 3:0. Klokani šli do vedení dvěma góly v rychlém sledu. Prvně se v 22. minutě trefil Puškáč a o dvě minuty zvyšoval Köstl. V 81. minutě pak na konečný stav upravil Necid. Bohemka si výhrou po debaklu 0:6 s Plzní zlepšila náladu, to Karviná se nadále trápí a stále čeká na první výhru sezóny, s Teplicemi sdílí poslední místo tabulky.