Pastrňák i Hertl skórovali. Z těsného vítězství se nakonec raduje Boston

Hodně vidět byli čeští hokejisté v utkání Bostonu se San Jose. Za domácí si gól a asistenci připsal David Pastrňák, za hosty skóroval Tomáš Hertl. Nakonec se z vítězství 4:3 radoval Boston.

Bruins měli rychlý nástup do utkání. Pastrňák poslal přihrávku před branku, odkud puk uklidil do branky Brad Marchand. Ve čtvrté minutě už to bylo 2:0 po nahození Dereka Forborta. A na straně Bostonu bylo ještě veseleji. David Pastrňák dostal nabito na levý kruh a střelou z první se nemýlil.

Góly padaly i dále. O pár sekund později už se poprvé prosadili také Sharks. Gadjovich zadovkou přihrál na Jaspera Weatherbyho, který překvapil Ullmarka střelou na bližší tyč. Ve druhé části ovšem TD Garden propukla v jásot počtvrté, když se do šibenice trefil Jake DeBrusk.

​V závěrečné dvacetiminutovce sahalo San Jose po vyrovnání. Nejprve snížil úspěšnou tečí Tomáš Hertl a necelých pět minut před koncem se také po teči radoval švýcarský útočník Timo Meier. Boston nakonec vedení 4:3 udržel a San Jose zapsalo první porážku až v pátém zápase.

Výsledek NHL:

Boston Bruins – San Jose Sharks 4:3 (3:1, 1:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 1. B. Marchand (Bergeron, Pastrňák), 4. Forbort (B. Marchand, Clifton), 17. Pastrňák (Bergeron), 26. DeBrusk (O. Steen, Forbort) – 17. Weatherby (Gadjovich, Cogliano), 54. Hertl (M.-É. Vlasic), 56. T. Meier (Couture, B. Burns).