Fotbal

Slávisté se vykašlali na děkovačku. Omlouváme se, mírnil průšvih Kuchta

Slávisté se vykašlali na děkovačku. Omlouváme se, mírnil průšvih Kuchta
Děkovačky Slavie se po zápase s Českými Budějovicemi nezúčastnili někteří hráči, kteří se za své chování následně omluvili. Zdroj: 9gag/Profimedia.cz

Zmar se prohlubuje. Prohra v pohárové Evropě s pražskou Slavií zamávala natolik, že v ligovém zápase s Dynamem brala jenom bod. Někteří hráči byli z výsledku tak frustrovaní, že nepřišli ani na tradiční pozápasovou děkovačku. Od svých příznivců pak dostali na sociálních sítích pořádnou sodu. Nakonec se za své chování omluvili.

Slávistům to v posledním době příliš "nelepí". Po porážce v Evropské konferenční lize nedokázali v české nejvyšší soutěži přehrát ani České Budějovice a brali pouze bod za remízu 2:2. Na Střeleckém ostrově navíc museli dotahovat dvoubrankový náskok soupeře.

Díky trefám Olayinky a Oscara sice skóre vyrovnali, mohli ale žehrat na špatnou koncovku. Spálili totiž řadu šancí a střelecká nemohoucnost je připravila o triumf. Hráči proto byli po závěrečném hvizdu hodně frustrovaní.

Více zajímavostí ze světa sportu najdete na našem novém instragramu!

Někteří z nich se proto nezúčastnili ani děkovačky s fanoušky, která je pro klub typická už řadu let. A dostali za to od svých příznivců na sociálních sítích pověstný "kartáč".

​Za své chování se následně tři hráči omluvili ve stories na svých instagramových profilech.

"Na děkovačce jsme dnes jednoznačně měli být. Nebudeme hledat žádné výmluvy, naopak omluva je na místě. Příště už se to nestane. Díky za skvělou podporu. Spolu jsme silnější," uvedl Jan Kuchta, který se podílel na remíze asistencí.

Související obsah

Pozadu nezůstal ani Ibrahim Traoré, který se k osudnému momentu rovněž vyjádřil. "Po výhře, po prohře. Vždycky jsme s váma. Musí to platit i pro nás, protože jen spolu jsme silnější. Omlouváme se."

Kolečko omluv uzavřel Ubong Ekpai ."Jsme Slavia, tým, který byl vždy znám tím, že táhne s fanoušky za jeden provaz. Bylo to tak, je a vždycky bude. To, co se stalo dneska, už se nebude opakovat. Omlouvám se. Protože jen spolu se budeme moci vrátit zpět tam, kam patříme, na vrchol."

Slávistická děkovačka je známá nejen  v Čechách, ale i v zahraničí: 

TN.CZ
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

České házenkářky se o překvapení nepostaraly. Na úvod MS nestačily na Němky

Česká házenkářská reprezentace odstartovala mistrovství světa prohrou s favorizovaným Německem v poměru 21:31. Nejlepší českou střelkyní byla Dominika Zachová, která se trefila čtyřikrát. V dalším utkání hrají svěřenkyně Jana Bašného s Maďarskem.