MMA

Chabibův bratranec září. V kleci uškrtil soupeře, pak promluvil o titulu

Třiadvacetiletý zápasník Usman Nurmagomedov si nadále získává respekt v MMA světě. Bratranec slavného Chabiba má za sebou další dominantní výhru v organizaci Bellator a v budoucnu může usilovat o titul v lehké váze.

Usman Nurmagomedov dokázal o víkendu na Bellatoru 269 porazit Patrika Pietilu dominantním způsobem a připsal si v této organizaci už třetí výhru. Celkově tak 23letý ruský fighter ve 13 zápasech zatím nepoznal hořkost porážky a hovoří se o něm jako o novém šampionovi v lehké váze.

Pás lehké váhy je v Bellatoru navíc momentálně volný, protože jeho držitel Patricio Pitbull se ho vzdal. "Až přijde čas bojovat o pás, bude mi úplně jedno, kdo tam je a čeho dosáhl. Vím jen jednu věc: Vezmu si pás a odvezu si ho domů," prohlásil sebevědomě Usman Nurmagomedov, jenž si chce teď odpočinout a do dalšího zápasu chce špičkového protivníka, který mu pomůže při cestě za vysněným titulovým kláním.

Související obsah

Sám 23letý zápasník je také hodně spojován se svým hvězdným bratrancem Chabibem Nurmagomedovem, který po výhře nad Justinem Gaethjem a obhajobě titulu v UFC ukončil v minulém roce kariéru. "Pokud jde o mě a Chabiba, Chabib mě naučil všechno. Vždy s ním trénuji a napodobuji jeho techniku. Vše, co umím, dělám způsobem, jakým to dělá Chabib, a to ze zcela zřejmých důvodů. Pro mě je ikonou. A snažím se mu vyrovnat," dodal mladší bratranec Usman.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MMA

Důležité Události