Fotbal

Trenér Vrba je koučem desetiletí, v anketě porazil i Trpišovského

Fotbalový trenér Pavel Vrba se dočkal mimořádného úspěchu. Ovládl totiž anketu Trenér desetiletí, kterou vyhlašuje Unie českých fotbalových trenérů (UČFT). Sparťanský kouč tak navázal na předchozího vítěze Karla Brücknera.

Dnes už legendární trenér vyhrál tuto anketu za období mezi roky 2001 – 2010. Pavel Vrba je tak držitelem tohoto ocenění za další dekádu a sám 57letý kouč Sparty neskrýval svou radost. "Jsem za takové ocenění velmi rád. Teď to mám hlavně tak, že vzpomínám na krásné předchozí roky, které jsem ve fotbale zažil. Je to spousta zážitků, skvělých zápasů a hráčů, s nimiž jsme mohli pracovat. Bylo to nádherných deset let," prozradil Vrba, jenž v anketě, které se mohli účastnit jen trenéři registrovaní v unii (UČFT), porazil druhého Jindřicha Trpišovského a třetího Vítězslava Lavičku. 

Bývalý trenér Plzně nebo české fotbalové reprezentace také zavzpomínal na své začátky. "Pokud se vrátím v čase ještě dál, moc rád i dnes vzpomínám také třeba na úspěšné období s mládeží v Baníku Ostrava. Úžasným okamžikem byl také rok 2004, kdy jsem byl v Baníku Ostrava jako asistent Františka Komňackého. Pak už přišly úspěchy v Žilině a pak samozřejmě plzeňské období s tituly a účastmi v Lize mistrů," dodal Pavel Vrba.

Související obsah

57letý trenér prožil veleúspěšné období s Viktorií Plzeň, když v letech 2011, 2013 a 2018 slavil tři ligové tituly. Třikrát se pak se Západočechy také dostal do milionářské Ligy mistrů. Se zmíněným českým nároďákem si pak zahrál na ME 2016 ve Francii. Ligový titul pak také slavil v bulharském Razgradu.


Ve Fortuna lize momentálně nemůže hrát Karviná, která je kvůli koronaviru v karanténě:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

České házenkářky se o překvapení nepostaraly. Na úvod MS nestačily na Němky

Česká házenkářská reprezentace odstartovala mistrovství světa prohrou s favorizovaným Německem v poměru 21:31. Nejlepší českou střelkyní byla Dominika Zachová, která se trefila čtyřikrát. V dalším utkání hrají svěřenkyně Jana Bašného s Maďarskem.